Organizacja UFC znalazła zastępstwo dla Donalda Cerrona na najbliższą galę UFC. „Kowboj” zmierzy się z niedawnym rywalem Anthony’ego Pettisa.

Gdy gruchnęła informacja o odwołaniu walki Donalda Cerrone Diego Sanchezem, wielu fanów spekulowało, że „Kowboj” nie stoczy pojedynku na gali UFC Vegas 26, która odbędzie się już w najbliższą sobotę. Organizacja UFC stanęła jednak na głowie, aby znaleźć Cerrone zastępstwo i dopięła swego. „Kowboj” stanie w szranki z Alexem Morono, który ostatni raz w klatce spotkał się z Anthonym Pettisem – uznając jego wyższość na pełnym dystansie.

Cerrone nie wygrał walki od dokładnie dwóch lat, gdy w main evencie kanadyjskiej gali UFC wypunktował Ala Iaquintę dając niesamowity pokaz umiejętności stójkowych. Następnie przyszła seria czterech porażek, głównie z czołówką kategorii lekkiej oraz remis z Niko Pricem, następnie zmieniony na no-contest, z powodu wykrycia niedozwolonych substancji u „Hybrydy”.

Na gali UFC Vegas 26 pierwotnym main eventem miało być starcie w kategorii koguciej pomiędzy Corym SandhagenemTJ-em Dillashawem, jednak były mistrz powracający z zawieszenia zderzył się głową na treningu w klubie ze sparingpartnerem, w wyniku czego walka została odwołana. Nowym pojedynkiem wieczoru prawdopodobnie będzie konfrontacja w dywizji muszej kobiet pomiędzy Mariną RodriguezMichelle Waterson, choć niewykluczone, że organizacja ze względu na problemy wizowe Brazylijki będzie musiała na szybko zestawić inną walkę wieczoru, zapewne wyjątkowo na dystansie 3 rund.

Zobacz także: Diego Sanchez o kulisach zwolnienia z UFC: Jestem zdezorientowany

źr: bjpenn.com