Jak udało się ustalić portalowi MMA Junkie, w grudniu podczas gali UFC 282 dojdzie do pojedynku dawnych pretendentów do pasa kategorii półciężkiej – Alexandra Gustafssona i Ovince’a St. Preuxa.

Portal MMA Junkie ustalił, że do karty walk gali UFC 282, która odbędzie się 10 grudnia, dodano starcie w kategorii półciężkiej pomiędzy Alexandrem GustafssonemOvincem St. Preuxem.

Obaj zawodnicy są już raczej u schyłku swoich sportowych karier. Punktem wspólnym Szweda i Haitańczyka jest wyskok do kategorii ciężkiej, który obaj przypłacili przegranymi. „OSP” zrobił to dwukrotnie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

„Mauler” ostatni pojedynek wygrał w… 2017 roku(!) pokonując wówczas byłego mistrza – Glovera Teixeirę. Następnie, przegrał kolejne cztery starcia – rewanżowe z Jonem Jonesem, z Anthonym Smithem, Fabricio Werdumem oraz ostatnio w Londynie – z Nikitą Krylovem. Po walce z „Lionheartem”, Szwed zakończył karierę przed własną publicznością, którą jednak wznowił po nieco ponad roku.

W nieco lepszym położeniu znajduje się „OSP”, który przeplata zwycięstwa z porażkami. W 2019 roku, zawodnik reprezentujący Haiti przegrał rewanżowe starcie ze wspomnianym Krylovem, następnie poddał firmowym duszeniem Von Flue Michała Oleksiejczuka, by następnie swoich sił próbować w kategorii ciężkiej i mierzyć się z Benem Rothwellem. Wyskok do wyższej dywizji nie udał się St. Preuxowi, zatem zszedł do kategorii półciężkiej i podjął groźnego Alonzo Menifielda, którego znokautował w drugiej rundzie. Następnie, poniósł dwie porażki – z Jamahalem Hillem oraz Tannerem Boserem przez nokauty, a w maju tego roku, niejednogłośnie wypunktował w rewanżu Shoguna Ruę.

Aktualnie nie wiadomo oficjalnie, jaki pojedynek będzie main eventem gali UFC 282, choć nieoficjalnie od dawna mówi się o rewanżowym pojedynku Teixeiry z Prochazką o pas kategorii półciężkiej.

Zobacz także: Pojedynek Taia Tuivasy z Sergeiem Pavlovichem planowany jako co-main event gali UFC Orlando

źródło: mmajunkie

Materiał powstał we współpracy z partnerem