Jak już Was informowaliśmy w kwietniu odbędą się rozgrywki w ramach organizacji PFL, gdzie w turnieju wagi lekkiej weźmie udział nasz rodak Marcin Held (26-7).

Dzisiaj w programie Oktagon Live Maciej Turski podał informację, że gale PFL w 2021 roku będą transmitowane w TVP Sport.

Z tego co udało mi się dowiedzieć, organizacja PFL kolejny sezon będzie transmitować w TVP Sport.  Są to informacje, mam wrażenie, że już potwierdzone.

powiedział Maciej Turski.

Te informacje na Twitterze potwierdził dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski.

„Cały sezon Professional Fighters League w @sport_tvppl! 10 gal, @MarcinHeld, będzie się działo. Powoli, aczkolwiek konsekwentnie sportowe MMA wkracza na salony, zaczynamy w kwietniu!”

Organizacja PFL powstała w 2018 roku i w krótkim czasie stała się poważnym graczem na światowej scenie MMA. Formuła ich działania polega na organizacji turniejów, gdzie główną nagrodą jest okrągły milion dolarów. W ostatnich kilku miesięcy podpisano kontrakty z takimi zawodnikami jak: Fabricio Werdum (24-9-1) czy Anthony Pettis (24-10).

Obecnie na antenach TVP Sport są transmitowane gale takich organizacji jak: Armia Fight Night, RWC czy ONE Championship.

Pierwsza gala PFL w 2021 roku odbędzie się 23 kwietnia w Las Vegas.

Zobacz także: Doniesienia: Joseph Benavidez vs. Askar Askarov na UFC 259

źródło: Oktagon Live, Kanał Sportowy