Doniesienia: UFC zamyka dywizję muszą. Cejudo vs. Dillashaw i Cruz vs. Lineker na początku 2019 roku

źródło: ExtraTV

Wraz z odejściem Demetriousa Johnsona (27-3-1) dywizja musza straciła kluczowego zawodnika. Wygląda na to, że brak byłego mistrza z rekordem obron pasa mistrzowskiego pokierował UFC do zakończenia jej żywota.

Jak donosi portal Combate.com, twór zarządzany przez Dane White’a zamknie męską kategorię do 125 funtów. Jednocześnie z informacji podanych przez FloCombat, dowiadujemy się, że niektórzy zawodnicy zostaną zwolnieni bez możliwości spróbowania się w innej wadze.

Aktualizacja:

Pierwszym, który się pożegnał z UFC, jest Jose Torres (8-1):

Walką dającą wyraz całemu przedsięwzięciu ma być starcie aktualnego czempiona w wyższym limicie – TJa Dillashawa (15-3) z pogromcą „Mighty Mouse’a” – Henrym Cejudo (13-2).

Mistrz wagi koguciej jest na fali czterech wygranych. Podczas UFC 217 zanotował fenomenalną detronizację ówczesnego posiadacza trofeum – Cody’ego Garbrandta (11-2), a na UFC 227 powtórzył swój wyczyn, ponownie nokautując „No Love’a” i udanie obronił swój pas.

„The Messenger” zdobył tytuł w sierpniu tego roku i nie tracąc czasu, zaraz po walce rzucił rękawice TJowi Dillashawowi. Wcześniej pokonywał kolejno Wilsona Reisa (22-9) i Sergio Pettisa (17-4).

Następnym pojedynkiem, który UFC miałoby doprowadzić do skutku jest bój powracającego po dłuższej przerwie Dominicka Cruza (22-2) z Johnem Linekerem (31-8).

„The Dominator” ostatni raz był widziany w akcji na gali UFC 207, gdzie stracił pas mistrzowski na rzecz Cody’ego Garbrandta. Do tamtego momentu był niepokonany od 8 lat.

„Hands of Stone” w maju tego roku znokautował Briana Kellehera (19-9), a wcześniej wypunktował Marlona Verę (11-5).

Powyższe walki odbędą się 26 stycznia podczas UFC 233 w Anaheim.

Jeśli nieoficjalne zestawienia się potwierdzą, to karta będzie wyglądać tak:

135 lbs: TJ Dillashaw vs. Henry Cejudo
170 lbs: Ben Askren vs. Robbie Lawler
135 lbs: Dominick Cruz vs. John Lineker
155 lbs: Islam Makhachev vs. Francisco Massaranduba
155 lbs: James Vick vs. Paul Felder

źródło: combate | flocombat