Dricus Du Plessis w UFC! Zawalczy już w październiku

1670
Fot. Dricus Du Plessis (Instagram) | Markus Perez (UFC)

Dopiero co informowaliśmy o tym, że Dricus Du Plessis rozstał się polubownie z KSW, a już możemy Wam przekazać za brazylijskim dziennikarzem, Raphaelem Marinho, że Afrykaner trafił do UFC!

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Ależ wieści! Pochodzący z Afryki Południowej młody zawodnik, który przez dwa lata gościł w polskie organizacji, zmienił właśnie pracodawcę.

Źródła Combate potwierdzają, że UFC zatrudniło nowego zawodnika w wadze średniej. Były mistrz KSW, Dricus Du Plessis (14-2) wskoczył na zastępstwo do walki z Markusem Perezem (12-3). Pierwotnie rywalem „Maluko” miał być dobrze znany polskim kibicom Rodolfo Vieira (7-0), ale wypadł z walki z powodu kontuzji (pęknięcie żebra). UFC szybko postarało się o zastępstwo, które bardzo dobrze oceniane jest w brazylijskiej branżowej prasie.

Jak donosi Marinho, Perez podpisał już kontrakt na pojedynek. Debiut Dricusa w nowej organizacji nastąpi już 10 października, a zatem tydzień przed innym byłym championem KSW, Mateuszem Gamrotem.

Dricus Du Plessis jest kolekcjonerem pasów mistrzowskich w swojej rodzimej organizacji EFC w RPA – dzierżył tam dwa tytuły, w wadze półśredniej i średniej. W KSW zadebiutował starciem o pas z Roberto Soldiciem, którego pokonał przed czasem, odbierając mu złoto w wadze półśredniej. Po utracie mistrzostwa na rzecz chorwackiego „Robocopa” walczył w KSW jeszcze tylko raz, już w dywizji średniej.

Przez ostatni rok zawodnik nie mógł dojść do porozumienia ze swoim pracodawcą i jak udało się dowiedzieć naszej redakcji od Martina Lewandowskiego, właśnie rozstał się z nią ostatecznie.

Zobacz także: Dricus chce iść do UFC, ale … – Martin Lewandowski o sytuacji z Dricusem Du Plessisem

 

źródło: Twitter/Combate