Podczas odbywających się w Rzymie Mistrzostwach Europy IMMAF możemy śledzić poczynania naszych zawodników. W kategoriach juniorskich mamy już dwa brązowe medale, a jest jeszcze szansa na złoto.

Błażej Romanowski i Emil Piątek przywiozą z Rzymu brązowe medale. W walce o medal pozostaje Magdalena Czaban, która już jutro powalczy o złoto w kategorii atomowej.

Romanowski to młody zawodnik kategorii ciężkiej, który reprezentuje klub Ankos MMA. Mimo zaledwie 20 lat stoczył już 15 amatorskich pojedynków. Na szczeblu juniorskim w półfinale turnieju musiał uznać wyższość rywala z Irlandii. Romanowski uległ na punkty Trevorovi Makengo.

Emil Piątek, to zawodnik, który mieszka w Irlandii i trenuje w klubie C-MAC MMA Mulhuddart. Toczy amatorskie pojedynki dla takich organizacji jak Cage Legacy i Celtic Gladiators, w których posiada amatorskie pasy mistrzowskie kategorii lekkiej. Z półfinału Mistrzostw Europy juniorów musiał zrezygnować z powodu choroby. Mimo przeciwności losu Piątek przywiezie brązowy medal z Rzymu.

Do finału w kategorii atomowej dotarła Magdalena Czaban. Reprezentantka Szkoły Walki Drwala w półfinale pokonała zawodniczkę z Irlandii przez TKO w pierwszej rundzie. Magdalena Czaban ma zaledwie 19 lat i spokojnie mogłaby startować w kategorii juniorskiej, ale podczas tej imprezy zmierzy się z seniorkami kategorii atomowej.

Starty na 1/8 zakończył Eryk Walecki, który zadebiutował jako senior. W pierwszym pojedynku pokonał reprezentanta Finlandii, ale w kolejnej rundzie trafił na aktualnego Mistrza Świata i musiał uznać jego wyższość.

źródło: Immaf.org | Tapology|