Edson Barboza zmienia klub

59
źródło: Noah K. Murray-USA TODAY Sports

W najbliższej walce Edson Barboza (19-6) będzie reprezentował nowy klub. Brazylijczyk właśnie dołączył do American Top Team.

Barboza ostatnie 2 lata spędził w New Jersey, gdzie trenował m.in. z Frankie Edgarem. Teraz, wraz z rodziną, postanowił przeprowadzić się na Florydę.

Przeprowadziłem się w poniedziałek. Jest tu wielu facetów, których znam i czuję się tu jak w domu. Rozmawiałem z trenerami i jestem zadowolony i podekscytowany. Cały czas się ruszam.

powiedział Barboza, portalowi mmafighting.com.

Zawodnik jednak nadal widzi swoich byłych trenerów i sparingpartnerów, jako członków swojej rodziny.

Kocham ich, trenerów i partnerów treningowych, ale życie sprowadziło mnie z powrotem na Florydę. Będziemy nadal rozmawiać. To trochę skomplikowane, bo będę w innym zespole, ale kocham ich wszystkich.

przyznał Barboza

Brazylijczyk przegrał 2 ostatnie walki. Najpierw, na UFC 219 nie sprostał Khabibowi Nurmagomedowowi, a w kwietniu, na UFC Fight Night 128, w piątej rundzie znokautował go Kevin Lee. Barboza chce wrócić w październiku albo listopadzie, żeby mieć czas na zaaklimatyzowanie się w nowym środowisku. Nie zamierza jednak w nieskończoność czekać na kolejną walkę.

Chcę walczyć tak szybko, jak to możliwe z kimkolwiek, kogo UFC przede mną postawi.

zakończył Barboza

źródło: mmafighting.com