Nie takiego zakończenia walki się spodziewaliśmy! Nowym mistrzem wagi półśredniej organizacji EFM został Mateusz Piskorz, który wygrał z Marcelem Grabińskim przez dyskwalifikację tego drugiego za nielegalne kolano na koniec drugiej rundy.

Piskorz i Grabiński nawet nie okazali sobie szacunku przed rozpoczęciem walki. Piskorz od razu ruszył z ciosami, spychając rywala pod siatkę i tam przyciskając go i zamykając drogę. Po chwili popełnił błąd i wylądował na chwilę na deskach. Szybko wstał i ponownie zaczął wciskać przeciwnika w siatkę. Grabiński wykluczył lewą rękę Piskorza, ale ten sprawnie pracował prawą. Marcel starał się uderzać kolanem na tułów rywala, na co Piskorz odpowiadał tym samym. Wreszcie Grabiński sprowadził na matę przeciwnika i zaczął stabilizować pozycję, obijając go z góry. Wraz z końcem rundy Piskorz zainkasował od przeciwnika nielegalne kolano na twarz. Po tej akcji Mateusz ewidentnie odpłynął.

Sędzia Bosacki zarządził dyskwalifikację Grabińskiego.

Zaraz po zakończeniu walki, gdy Krzysztof Skrzypek zaczął przeprowadzać wywiad ze zwycięzcą, tuż pod klatką rozegrała się regularna awantura między stronnictwami obu zawodników.