Yair Rodriguez jest przekonany o tym, że będzie najtrudniejszym rywalem dla panującego czempiona kategorii piórkowej.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Zbliżającą się galę UFC 290 uświetni starcie o mistrzostwo UFC w dywizji do 145 funtów. Zmierzą się w nim Alexander Volkanovski (25-2) i Yair Rodriguez (15-3-1). Wielu fanów jak i ekspertów twierdzi, że Meksykanin ze względu na swój nieprzewidywalny styl może sprawić sporo problemów Australijczykowi. Taką samą narrację przyjmuje sam pretendent, o czym dał znać w rozmowie na kanale Hablemos MMA. 

Nie wiem, czy jestem najbardziej niebezpiecznym, ale wiem, że jestem rywalem, który potrafi zmienić swój styl. Jestem rywalem bardziej nieprzewidywalnym od innych, z którym najtrudniej będzie rywalizować. Jestem takim przeciwnikiem. On nie będzie wiedział, w jakiej pozycji wyjdę i czy spróbuję poddania, gdy skorzystam z zapasów. To jest niewiadomą. Często, te style są tak sprecyzowane, że wiesz czego się spodziewać. Ja mam zdolność zmiany stylu na swoją korzyść, w zależności od przeciwnika. Myślę, że w tym wypadku to będzie utrudnieniem dla Alexandra Volkanovskiego.

„El Pantera” w swoim ostatnim pojedynku pokonał przez poddanie w drugiej rundzie Josha Emmetta (18-4). 30 – latek w najlepszej organizacji MMA na świecie rywalizuje od 2014 r. Do jego najcenniejszych zwycięstw można zaliczyć m.in.: Dana Hookera (22-12), Chan Sung Junga (17-7) i Briana Ortegę (15-3-1).

Zobacz również: Alexander Volkanovski o title shocie dla Topurii

Źródło: YT/ Hablemos MMA