Evan Dunham pozostaje na karcie UFC 223. Jest zastępstwo za Mairbeka Taisumova

57
źródło: mmamania.com

Wielki talent wschodniej sceny mieszanych sztuk walki, Mairbek Taisumov po raz kolejny musiał wycofać się ze swojego występu w Stanach Zjednoczonych z powodu problemów wizowych. Evan Dunham z którym był zestawiony Rosjanin, pozostanie jednak na karcie walk, a jego przeciwnik przybędzie do oktagonu z północy kontynentu.

Olivier Aubin-Mercier (10-2), bo o nim mowa, zgodził się na pojedynek z krótkim wyprzedzeniem i wystąpi w Nowym Jorku, 7 kwietnia tego roku. Obydwaj zawodnicy [on i Dunham] obwieścili to w swoich mediach społecznościowych, choć wciąż brakuje oficjalnego potwierdzenia pojedynku przez organizację.

29 letni Kanadyjczyk obecnie znajduje się w paśmie 3 zwycięstw z rzędu. W ostatnim czasie pokonywał on Tony’ego Martina, Drew Dobera i Thibault Goutiego. Od czasu swojego angażu w największej organizacji świata, Aubin-Mercier wygrał 6 z pośród 8 pojedynków stoczonych w oktagonie.

Evan Dunham (18-6-1) okupuje obecnie 14. pozycję w rankingu kategorii lekkiej. Nie przegrał walki od 5 pojedynków, a podczas ostatniego występu większościowo zremisował po interesującym pojedynku z Beneilem Dariushem [#15]. Ostatnim pogromcą Amerykanina był Edson Barboza, który poradził sobie z nim w 2014 roku.