FEN 31: Kacper Formela jednogłośnie lepszy od Edgara Davalosa

145
Fot. Marcin Cajdler / FEN

Kacper Formela po świetnym stójkowym boju, jednogłośnie wypunktował Edgara Davalosa.

Runda 1:

Obaj zawodnicy rozpoczęli dość spokojnie. Po kilkudziesięciu sekundach, Kacper Formela spróbował mocnego prawego overhanda, który jednak nie doszedł do głowy rywala. Mocny prawy krzyżowy doszedł do głowy Edgara Davalosa, po którym zawodnik z Paragwaju stracił równowagę. Gdy Edgar skrócił dystans, został skontrowany kombinacją ciosów sierpowych wyprowadzonych przez polskiego reprezentanta. Dobry prawy sierpowy posłał Davalosa na deski, szybko jednak wstał. Niskie kopnięcie Polaka, próba wysokiego, lecz niecelna. Próba krótkiego prostego w wykonaniu Edgara. Lowkick Formeli. Middlekick i niskie kopnięcie w wykonaniu Kacpra. Nieustannie wywierana presja przez Polaka. Próba sprowadzenia w wykonaniu Davalosa, dobrze wybroniona przez Formelę. Trzy mocne sierpowe doszły do głowy Edgara! Kolano w tułów! Krótki lewy sierpowy Kacpra, kierowany w wątrobę sierp. Próba krzyżowego w wykonaniu Paragwajczyka. Cztery lowkicki na łydkę. Próba wysokiego kopnięcia w wykonaniu Kacpra.

Runda 2:

Wymiana na niskie kopnięcia od początku drugiej rundy. Mocno okopana wykroczna kończyna Edgara Davalosa. Próba headkicka po stronie Edgara. Kacper Formela odpłacił się tym samym, choć był w swojej akcji celniejszy. Lowkicki Polaka, latające kolano Edgara, daleko poza celem. Szarża dwoma ciosami sierpowymi Formeli, wysokie kopnięcie Paragwajczyka doszło do głowy polskiego zawodnika, po którym wyraźnie się zachwiał! Davalos ruszył na rywala, wpadł jednak w klincz pod siatką, z którego przytomnie wyszedł Formela rozrywając uchwyt serią ciosów. Niecelna obrotówka Kacpra. Za każdym razem, jak Davalos skracał dystans, był karcony krótkimi ciosami sierpowymi. Bitka, wymiana na sierpy! Celniejszy Polak, rywal wyraźnie podrażniony. Kolejne niskie kopnięcie Kacpra. Edgar próbował odpowiadać tą samą akcją, wydawało się jednak, że to kopnięcia „Polskiego Machidy” robiły na oponencie większe wrażenie.

Runda 3:

Zamachowy prawy overhand Formeli, lowkick. Próba sierpowego w wykonaniu Davalosa. 1-2 w kontrujących sierpach Kacpra. Kolejne niskie kopnięcia w wykonaniu Polaka. Jedno z kopnięć zawodnika z Paragwaju zabłąkało się w okolicach krocza przeciwnika, przez co Formela miał czas, aby dojść do siebie. Po chwili, walka została wznowiona. Edgar ruszył z latającym kopnięciem, niczym Mamed Khalidov, przestrzelił. Coraz większą presję wywierał Davalos, wiedząc, że musi zaryzykować, aby zwyciężyć. Za każdym razem, jak Davalos się zbliżał, Polak kontrował sierpowymi. Wysokie kopnięcie Polaka, poprawka niskim. Próba headkicka w wykonaniu Edgara. Próba sprowadzenia w wykonaniu Paragwajczyka, nieudana. Kolano na głowę w wykonaniu Polaka! Middlekick Formeli, próba wysokiego kopnięcia w wykonaniu rywala. Dwa lowkicki po stronie polskiego zawodnika. Sierpowy na tułów Kacpra. Sierpowe Formeli na zakończenie rundy, Polak mimo pewnego zwycięstwa na kartach sędziowskich, za wszelką cenę próbował skończyć rywala i ryzykował wieloma akcjami.

Sędziowie nie mieli problemu ze wskazaniem Kacpra Formeli jako zwycięzcy, punktując 3x 30-27.