FEN 31: Marcin Naruszczka niejednogłośnie zwyciężył z Ivanem Cosiciem

140
Fot. Marcin Cajdler / FEN

Sędziowie niejednogłośnie wskazali Marcina Naruszczkę jako wygranego walki z Ivanem Cosiciem.

Runda 1:

Presję od początku walki wywierał Ivan Cosić, Marcin Naruszczka próbował kontrować ciosami sierpowymi za każdym razem, gdy rywal wykonywał krok wprzód i skracał dystans. Niskie kopnięcie Chorwata. Seria zamachowych sierpów, lecz niecelnych po stronie Marcina. Lowkick Cosicia. Próba kontry prawym cepem w wykonaniu zawodnika z Chorwacji, niskie kopnięcie. Head kick, zblokowany przez Polaka. Lewy prosty Naruszczki, kontra prawym cepem. Rozcięcie pod okiem Ivana. Przechwycone kopnięcie przez Polaka, spuszczony cios na głowę rywala. Orbitowanie Naruszczki uniemożliwiało ustawienie Polaka na siatce, do czego nieustannie dążył Cosić. Zwarcie, Narsuzczka skleił prawy cios z głową przeciwnika. Chorwat ściągnął rywala pod siatkę do klinczu, długo walka w tym elemencie jednak nie potrwała. Ponownie przechwycona noga Chorwata, ciosy Marcina, cepy. Mocny cios Ivana, próba sprowadzenia walki do parteru w wykonaniu Chorwata, Polak dobrze się wybronił. W klinczu pod siatką, na korzyść Ivana skończyła się pierwsza runda. Naruszczka próbował odpowiadać krótkimi łokciami.

Runda 2:

Niskie kopnięcie Chorwata, próba prawego sierpa Marcina. Polak z niecelną kombinacją 1-2. Lowkick Cosicia, chęć kontry po stronie Naruszczki. Kolejny lowkick Ivana. Dwa sierpowe w wykonaniu polskiego zawodnika. Po chwili akcja ponowiona. Chorwacki reprezentant konsekwentnie okopywał wykroczną kończynę swojego oponenta. Obaj zawodnicy czaili się na kontry. Wymiana na ciosy sierpowe z obu stron! Zakrwawiona twarz Naruszczki, niemal zamknięte lewe oko Ivana. Niskie kopnięcia z obu stron, udo Naruszczki już wyraźnie zaczerwienione. Doskonała akcja kickbokserska Polaka, zakończona wysokim kopnięciem. Dobry prawy Cosicia doszedł do głowy Naruszczki, wyraźnie zachwiał się po akcji rywala. Lewy prosty Ivana.

Runda 3:

Od początku ostatniej rundy, Marcin Naruszczka mocno ruszył z kombinacjami huraganowych sierpów. Cosić zepchnięty na siatkę, odpowiadał prostymi i próbował kontrowania. Dobre przepuszczenie ciosu i wejście w klincz pod ogrodzeniem po stronie niepokonanego zawodnika. Dobra i ciasna kontrola w uchwycie pod siatką w wykonaniu chorwackiego zawodnika. Naruszczka ruszył z cepami, na co przeciwnik spróbował sprowadzenia, dobrze wybronionego przez Marcina. Mocny prawy Cosicia posłał Polaka na deski! Ivan poszedł po swoją firmową technikę w postaci duszenia gilotynowego, lecz nieskutecznie. Klincz pod siatką, kontrola ponownie po stronie Cosicia, próba sprowadzenia, dobrze wybroniona przez Marcina. Lewy prosty Naruszczki doszedł do głowy rywala, który mając świadomość wygrywania walki na punkty, natychmiast poszedł ponownie do klinczu pod siatkę. Tym razem, Naruszczka sprawniej się wybronił z uchwytu i na środku klatki atakował huraganowymi atakami. Szarża Polaka na zakończenie rundy i walki.

Sędziowie niejednogłośnie wskazali Marcina Naruszczkę jako zwycięzcę pojedynku, punktując 2x 29-28, 28-29.