Kacper Formela w bezbłędnym stylu pokonał Damiana Frankiewicza po bardzo zaciętej walce z obu stron.

Runda 1:

Obaj na początku walki dość badawczo i zachowawczo. Próba niskiego kopnięcia Kacpra Formeli, odpowiedź mocnym kopnięciem w łydkę Damiana Frankiewicza. Wysokie kopnięcie Formeli, niskie oponenta. Kombinacja ciosu prostego na głowę i jaba na korpus w wykonaniu zawodnika z Mighty Bulls. Świetna i celna akcja na głowę po stronie Formeli. Idealnie w tempo, w odpowiedzi na kopnięcie, Kacper wsadził przeciwnikowi lewego na tułów. 1-2 obszernymi uderzeniami, poprawka lewym prostym po stronie gdynianina. Kolejny lewy na korpus w wykonaniu Formeli i lewy na głowę, po chwili także prawy. Wycinające niskie kopnięcie zawodnika z Mighty Bulls, dwa ciosy w momencie wstawania rywala. Dwa dobre ciosy po stronie Frankiewicza. Próba zejścia po nogi w wykonaniu Damiana, lecz nieudana. Kolano przeciwnika w tułów. Dobry lewy Frankiewicza. Wymiana na lewe pod koniec rundy.

Runda 2:

Mocno ruszył z ciosami Formela od początku drugiego starcia. Obaj starali się skontrować wzajemnie prawymi sierpowymi w kontrze, lecz nieco poza dystansem. Próba headkicka po stronie Polaka trenującego w Hiszpanii. Lewy prosty Kacpra. Dwa dobre ciosy doszły do głowy Frankiewicza. Krótki lewy i poprawka prawym po spięciu w wykonaniu Damiana. Niskie kopnięcie Frankiewicza, które zostało przechwycone przez przeciwnika. Zamachowy lewy Formeli. Lowkick Frankiewicza. Kolejny raz przechwycone niskie kopnięcie przeciwnika w wykonaniu Kacpra Formeli. Dobry celny lewy Damiana. Niecelne obszerne sierpowe z obu stron. Frankiewicz starał się zamknąć przeciwnika na siatce, próbując także sprowadzenia, choć nieudanego. Próba podbródkowego po stronie zawodnika trenującego w Hiszpanii. Świetne wejście w nogi idealnie w tempo w wykonaniu gdynianina. Pasywność po stronie Frankiewicza, dobre rozkładanie bioder i rąk. Sędzia ponaglał zawodników do pracy, w odpowiedzi na co, Formela doszedł do gardy przeciwnika. Dobry łokieć z pleców w wykonaniu Damiana na zakończenie środkowego starcia.

Runda 3:

Ciosy sierpowe w wykonaniu Formeli, mocny lewy. Jab na korpus po stronie gdynianina. Dobre kolano na korpus Frankiewicza! Rywal ewidentnie odczuł ten cios. Próba sprowadzenia walki po stronie Damiana, odpowiedź kolanem na korpus przeciwnika. Haczenie, udane obalenie Formeli, wykluczanie ręki przeciwnika. Frankiewicz zdołał wstać po przyjęciu kilku ciosów, zainkasował kolano. Po powrocie do stójki, został potraktowany prawym i po chwili lewym sierpowym. Nieudane zejście po nogi w wykonaniu Frankiewicza. Świetny prawy prosty Frankiewicza, odpowiedź identyczną akcją w wykonaniu Formeli. Headkick gdynianina. Dwa prawe, lewy po stronie Frankiewicza. Kolejne sprowadzenie za dwie nogi, znakomicie wyegzekwowane przez „Polskiego Machidę”. Dojście do gardy, przeciwnik próbował wstać, w wyniku czego oddał plecy. Mocne kolana w żebra po stronie Kacpra. Damian powrócił do stójki, gdzie zebrał ciosy proste od przeciwnika. Frankiewicz nie odpuszczał, szukając mocnych ciosów sierpowych i wysokiego kopnięcia. Obrotówka na korpus w wykonaniu gdynianina, lecz nie doszła do celu. 

Sędziowie jednogłośnie wskazali Kacpra Formelę jako zwycięzcę. „Polski Machida” odniósł w ten sposób trzecie z rzędu zwycięstwo zarówno w karierze jak i pod szyldem organizacji FEN.