39-letni Frankie Edgar nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Jak potwierdza MMA Junkie, „Answer” ma powrócić do akcji już w ramach gali UFC 268. Jego przeciwnikiem będzie Ekwadorczyk, Marlon Vera. 

Frankie Edgar (24-9-1) ostatnimi czasy przeplata porażki z triumfami. Po raz ostatni zameldował się w klatce UFC, w lutym minionego roku, gdy podzielił ją z Corym Sandhagenem (14-3). Były czempion jednak z pewnością nie będzie dobrze tego wspominał. Popularny „Sandman” wspiął się wtedy na wyżyny swoich umiejętności, fundując mu piekielnie silne, latające kolano, po którym momentalnie upadł na deski.

Marlon Vera (19-7-1) natomiast w swoim ostatnim pojedynku pokonał na punkty Daveya Granta (11-5), udanie rewanżując mu się na przegraną sprzed lat. Wcześniej stanął w szranki z doświadczonym Brazylijczykiem – Jose Aldo (30-7), który zaznał już chwały, związanej z dzierżeniem trofeum. To starcie nie ułożyło się jednak po myśli Ekwadorczyka, dlatego finalnie musiał uznać wyższość przeciwnika.

Zobacz także: Walka Jessica Eye kontra Andrea Lee planowana na listopadową galę UFC

Gala UFC 268 z walką wieczoru pomiędzy Kamaru Usmanem (19-1) oraz Colbym Covingtonem (16-2) zaplanowana jest na szóstego listopada. Rozegra się ona w nowojorskim Madison Square Garden.

Źródło: MMA Junkie