Reprezentant American Top Team i Czerwonego smoka nie zamyka się na kolejny występ dla polskiej organizacji. Wskazał przeciwnika i formułę, w której mógłby się zmierzyć poza UFC.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Były podwójny mistrz największej polskiej organizacji MMA nie wyklucza kolejnego pojedynku w jej szeregach. Z racji ważnego kontraktu z UFC – nie mogłoby to być starcie na regularnych zasadach wszechstylowej walki wręcz. Jest jednak szansa, że moglibyśmy zobaczyć go w innej formule. Okazją do tego mogłaby być zbliżająca się wielkimi krokami gala XTB KSW Epic. Jeden ze współwłaścicieli polskiego giganta – Martin Lewandowski w grudniowym wywiadzie dotyczącym wspomnianego wydarzenia przyznał, że taki scenariusz mógłby mieć miejsce w rzeczywistości:

Walka grapplingowa Mateusza Gamrota mogłaby się odbyć, oczywiście. To jest właśnie to otwarcie nowe, bo rzeczywiście zawodnicy, oczywiście nie mówię, że wszyscy, bo nie wszyscy mają takie zgody, ale daje to jakąś tam możliwość, że jeśli nie możesz w boksie, nie możesz w MMA, to możesz na przykład w grapplingu albo inne formuły.

– powiedział wówczas.

Mateusz Gamrot (23-2) w rozmowie z naszą redakcją odniósł się do tych słów przyznając, że nie dostał jeszcze propozycji, ale nie wykluczył, że realna szansa na to istnieje. Zaznaczył jednak, że jest tylko jeden przeciwnik z którym mógłby się zmierzyć. Dodał również, że w grę wchodzi jedynie walka na zasadach grapplingowych.

Nie wiem, musiałbym zapytać. Widziałem nawet urywek, ktoś mi tam podesłał, jak Martin mówił, że miałbym tam zawalczyć właśnie. Nigdy nie przyszła do mnie propozycja, ale jak już to zauważyłem i UFC by pozwoliło, to jest jeden gość z którym mógłbym zawalczyć – Parnasse. Biorę Parnasse’a, wygrywam z najlepszym i zamykam wszystko. (…) Chodziło o grappling. Rozmawiamy o grapplingu więc biorę Parnasse’a do grapplingu.

Q&A z Mateuszem Gamrotem już we wtorek 23 stycznia na naszym kanale YouTube.

Czy chcielibyście zobaczyć takie zestawienie na KSW Epic? 

Zobacz także: Kto dalej dla Wrzoska? Są potencjalne nazwiska!

Zostań wspierającym i obejrzyj materiał już DZIŚ!

Źródło: Materiały własne. Fot.: Instagram / Mateusz Gamrot, Instagram / Salahdine Parnasse