Tyszanin zmazał widmo porażki, której doznał w debiucie dla największej polskiej organizacji MMA, pokonując faworyzowanego Romka Szymańskiego. Tuż po walce obaj wyrazili chęć stoczenia rewanżu, ale na nieco innych zasadach.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Z występami Marcina Helda (29-10) dla KSW wielu kibiców i ekspertów wiązało duże nadzieje. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż 32-letni zawodnik w przeszłości toczył pojedynki dla takich marek jak Bellator, UFC, ACA czy PFL. Debiut dla rodzimej organizacji wypadł jednak dużo poniżej oczekiwań. Held musiał uznać wyższość Raula Tutarauliego, który znokautował go już w drugiej rundzie. W kolejnym starciu pokazał się znacznie lepiej. Podczas gali KSW 95, pokonał Romana Szymańskiego (17-9) przeważając nawet w stójce – czyli bardzo mocnej płaszczyźnie „Szymka”. Marcin w wywiadzie po walce przyznał, że chętnie zmierzyłby się z Romanem na zasadach czysto bokserskich. Okazją do tego mogłaby być kolejna gala z cyklu KSW Epic.

Poza tymi lowkickami, które Roman mocno kopał i celnie to myślę, że w stójce dawałem radę. Zapaśniczo też więc myślę, że było dobrze, ale Roman faktycznie postawił wysoko poprzeczkę, mocny zawodnik. (…) A może jakąś dogrywkę w formule bokserskiej? Rewanż, na przykład na następnej gali Epic. Jakby coś takiego planowali to ja bardzo chętnie podejmę rękawice. Wiem, że Romek walczył w boksie na zasadach czysto bokserskich.

Powiedział Held.

Na reakcję byłego rywala nie trzeba było długo czekać, gdyż stał on nieopodal i słysząc propozycję, podszedł i przed kamerami zaakceptował wyzwanie.

Nie oszukujmy się, byłem faworytem w tej walce, jeśli chodzi o płaszczyznę bokserską, a Marcin pokazał, że zniwelował ten mój boks no i udało mu się w innych płaszczyznach mnie przełamać. Więc jeżeli on proponuje teraz walkę w boksie to nie wypada mi się nie zgodzić. (…) Może być w małych, dużych, średnich rękawicach, jak chce. Byle nie na gołe pięści bo dbamy o swoje zdrowie.

Wygląda więc na to, że piłka jest teraz po stronie federacji. Czy chciałbyś zobaczyć ich konfrontację czysto pięściarską?

Zobacz również„Pudzian” przyjął wyzwanie na KSW 100. Rywal na co dzień trenuje z Aspinallem

Fot.: Instagram / Marcin Held