Była mistrzyni wraca do akcji! Jak udało się ustalić portalowi MMA Fighting, Holly Holm po raz kolejny wejdzie do oktagonu UFC już 16 października. Jej przeciwniczką będzie Norma Dumont. Starcie ma mieć miejsce w limicie wagowym dywizji piórkowej. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Holly Holm (14-5) miniony pojedynek stoczyła w październiku minionego roku. Skrzyżowała wówczas rękawice z Irene Aldaną (13-6) i nie dając jej większych szans, finalnie wypunktowała na pełnym dystansie. Była to dla niej druga wygrana z kolei – wcześniej pokonała Raquel Pennington (11-8). Ostatnią zawodniczką, która była w stanie ją pokonać, to aktualna, podwójna mistrzyni – Amanda Nunes (21-4). Doszło do tego w lipcu 2019, kiedy uważana za jedną z najlepszych fighterek w historii, posłała rywalkę na deski już w pierwszej odsłonie.

Zobacz także: Pojedynek Davida Zawady z Sergeyem Khandozhko w planach na wrześniową galę UFC

Norma Dumont (6-1) dotychczas pod sztandarem UFC wystąpiła trzykrotnie. Aktualnie może pochwalić się serią dwóch triumfów, w ramach której pokonywała kolejno Ashlee Evans-Smith (6-5) oraz Felicię Spencer (8-3). W swoim debiucie w amerykańskim gigancie musiała uznać wyższość Megan Anderson (10-5), zostając rozbitą już w inauguracyjnej rundzie.

Źródło: MMA Fighting