Dan Hooker wytacza ciężkie działa. „Hangman” wystosował poważne oskarżenia w kierunku bohatera UFC 284. Chodzi o Islama Makhacheva, którzy zmierzył się z jego kolegą – Alexandrem Volkanovskim. 

Walka, która zwieńczyła australijską galę UFC 284 była pod kątem sportowym prawdopodobnie jedną z najlepszych w historii. Do oktagonu jednocześnie weszli bowiem pierwszy oraz drugi najlepszy zawodnik bez podziału na kategorie. Po 25 minutach, sędziowie jednogłośnie wskazali wygraną Islama Makhacheva (24-1), który pokonał tym samym Alexandra Volkanovskiego (25-2), broniąc swojego trofeum. Werdykt ten wywołał jednak spore zamieszanie w przestrzeni internetowej. Wielu innych fighterów, jak i osobowości ze środowiska, po prostu się z nim nie zgadzało.

Zobacz także: Joe Rogan był przekonany o wygranej Volkanovskiego. Komentator zszokowany po ogłoszeniu wyniku [WIDEO]

Wygląda jednak na to, iż to nie jedyne kontrowersje związane z tym pojedynkiem. Bliski znajomy Volkanovskiego, Dan Hooker (22-12), wystosował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych serię wpisów, dotyczących niedozwolonych praktyk w obozie przeciwnika. Faktycznie do tego doszło, czy są to jedynie pomówienia? Cóż, póki co nie wiadomo, jednakże Nowozelandczyk z całą pewnością zwrócił teraz uwagę całego sportowego świata.

„Głupi k*tas myśli, że może przylecieć do Australii i wynająć pielęgniarkę, żeby mu dała dożylne wlewy, a my się nie dowiemy? Nieuczciwy pies.”

„USADA to p*erdoli.”

„Islam jest oszustem.”

„Udowodnijcie, że się mylę. Jestem przekonany, że nie dacie rady.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Co ciekawe – Hooker oraz Makhachev w przeszłości mieli okazję skrzyżować ze sobą rękawice. Doszło do tego w październiku 2021 roku, przy okazji gali z numerem 267. Dagestańczyk szybko i sprawnie uporał się wówczas z oponentem, poddając go w inauguracyjnej odsłonie.

Źródło: Twitter/Dan Hooker