Były pretendent do mistrzowskiego trofeum KSW Ivan Erslan, wraca do akcji! Nie wystąpi jednak pod szyldem polskiej organizacji, a w FNC. Pod koniec maja zawalczy z Edersonem Macedo. 

Nie od dziś wiadomo, że kontrakty w KSW skonstruowane są w taki sposób, iż dopuszczają występy zawodników poza granicami naszego kraju. W momencie, kiedy nie ma dla nich miejsca na jakiejś rozpisce, a tym bardzo zależy na starcie, decydują się na walkę w innej organizacji.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Teraz z takiego zapisu skorzystał były pretendent do pasa mistrzowskiego w wadze półciężkiej – Ivan Erslan (12-2). Oficjalnie potwierdzono, iż Chorwat ponownie wejdzie do klatki 28 maja, podczas rozgrywanej w Zagrzebiu 11. edycji FNC. Jego oponentem będzie reprezentant Brazylii, Ederson Macedo (11-7), którego polscy kibice mogą kojarzyć chociażby z niedawnej konfrontacji z Łukaszem Sudolskim (10-2).

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Ivan Erslan (@erslan_ivan)

Zobacz także: Piotr Niedzielski wraca do akcji na kolejnej gali Bellatora

Erslan po raz ostatni wchodził do okrągłej klatki w grudniu minionego roku. Na XTB KSW 77 stanął w szranki z Ibragimem Chuzhigaevem (17-5), rywalizując o najważnieszy tytuł. Po emocjonujących pięciu rundach zmuszony był jednak uznać wyższość oponenta, jednogłośnie przegrywając na kartach sędziowskich.

Źródło: Instagram/Ivan Erslan