Już 12 maja zobaczymy w klatce Bellatora ponownie naszego rodaka – Piotra Niedzielskiego. Zawodnik Czerwonego Smoka Poznań poznał już także nazwisko rywala.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

To będzie dość szybki powrót do aktywności! Piotr Niedzielski (17-5) ponownie wejdzie do klatki po ponad dwóch miesiącach od czasu ostatniej walki stoczonej na gali Bellator 291. Wygląda na to, że „Niedziela” zdecydował się podjąć rękawice z krótkim wyprzedzeniem przed datą starcia. Kilka dni temu zawodnik wspominał na swoich social mediach, iż wkrótce dowiemy się więcej o jego następnej walce:

Teraz już wiemy, że chodzi o galę Bellator 296, która odbędzie się 12 maja w Paryżu. Polak zmierzy się tam z Yvesem Landu (18-9). Informację tę zamieszczono na portalu Tapology, a my potwierdziliśmy ją u źródła. W main evencie tego wydarzenia Gegard Mousasi zmierzy się z Fabianem Edwardsem. Na karcie znalazło się też kilka ciekawych nazwisk, dość dobrze znanych polskim fanom MMA, m.in. Mansour Barnaoui, Douglas Lima czy Davy Gallon.

Niedzielski wejdzie do klatki Bellatora po raz trzeci. Po znakomitym debiucie, w którym pokonał faworyzowanego Pedro Carvalho (niejednogłośna decyzja sędziów, Bellator 280), Piotrek musiał uznać wyższość Richiego Smullena (niejednogłośna decyzja sędziów, Bellator 291).

Rywal „Niedzieli” bije się pod banderą Bellatora od 2020 roku i może pochwalić się trzema wygranymi odniesionymi kolejno nad Terry’m Brazierem, Gavinem Hughesem oraz Walterem Cogliandro. Dwa razy zwyciężał w tych starciach przed czasem. Jedyną przegraną odniósł z rąk Tima Wilde’a podczas gali Bellator 267.

A tak prezentuje się karta Bellator 296 (kolejność przypadkowa):

Gegard Mousasi  vs.  Fabian Edwards
Mansour Barnaoui  vs.  Brent Primus
Thibault Gouti  vs.  Kane Mousah
Douglas Lima  vs.  C. van Steenis
Saul Rogers  vs.  Davy Gallon
Jose Augusto  vs.  Simon Biyong
Kyle Stewart  vs.  Gregory Babene
Tim Wilde  vs.  Chris Gonzalez
Bourama Camara  vs.  Romain Debienne
Oliver Enkamp  vs.  Luca Poclit
Denise Kielholtz  vs.  Paula Cristina
Steven Hill  vs.  Nicolò Solli
Fabacary Diatta  vs.  A. Romero Rodriguez
Asaël Adjoudj  vs.  Georges Sasu
Brett Johns  vs.  Marcirley Alves
S. Khamidov  vs.  Kevin Petshi
Yves Landu  vs.  Piotr Niedzielski 

źródło: Tapology