Jan Błachowicz zdobył mistrzowski tytuł UFC, po tym, jak na gali z numerem 253, w pięknym stylu pokonał amerykańskiego „Devastatora”, Dominicka Reyesa. Tuż po wydarzeniu, czempion niższej dywizji, niepokonany Israel Adesanya wyraził chęć walki właśnie z Polakiem. Ten również nie miał nic przeciwko, by skrzyżować z nim rękawice. 

Reporter Christopher Reive potwierdził, iż Nigeryjczyk planuje obecnie przejść do wyższej kategorii, w celu konfrontacji z reprezentantem WCA Fight Team.

„Mogę potwierdzić, iż sztab Israela Adesanyi planuje rozpocząć w tym tygodniu negocjacje z UFC, w celu jego przejścia do kategorii półciężkiej i walki z Janem Błachowiczem, na początku przyszłego roku.”

Wiadomo, iż Jan Błachowicz przygotowuje się aktualnie do jednego z najtrudniejszych zadań w jego życiu – na przyjście potomka. Mimo tego, 37-latek nie zamierza odpuścić Israelowi Adesanyi, zapowiadając, że z pewnością zaakceptuję tę ofertę.

„Słyszałem, że Israel Adesanya w następnej kolejności chce się ze mną zmierzyć. Nie ma problemu, jeżeli jesteś gotowy na walkę w marcu – zróbmy to. Ludzie, przygotujcie się na fajerwerki.”

Między zawodnikami iskrzy już od jakiegoś czasu. Obaj wymieniają się „uprzejmościami” w mediach społecznościowych, dlatego może finalnie doprowadzi to do boju w oktagonie największej organizacji? Dla „Cieszyńskiego Księcia” z pewnością byłby to ogromny pojedynek, patrząc zarówno przez pryzmat medialny, jak i jako samego wyzwania sportowego.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

„The Last Stylebender” legitymuje się zawodowym rekordem 20-0. Pełnoprawny, mistrzowski tytuł wywalczył w październiku minionego roku, gdy na UFC 243 wygrał z Robertem Whittakerem. Dotychczas obronił go dwukrotnie, pokonując kolejno Yoela Romero oraz Brazylijczyka, Paulo Costę.

Zobacz także: Israel Adesanya dzieli się swoimi przemyśleniami na temat walki Silva vs. Hall

Źródło: Twitter