Popularny u naszych zachodnich sąsiadów zawodnik „Mad Max” Coga podpisał kontrakt z KSW. Max zasili mocno nadszarpniętą w ostatnich miesiącach dywizję piórkową, w której aktualnie mistrzem jest Salahdine Parnasse.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Dobre wieści dla fanów KSW: organizacja postanowiła zakontraktować solidnego zawodnika wagi piórkowej, który szlify zdobywał m.in. w M-1 Challenge, GMC czy PFL. Do grona fighterów KSW dołączył właśnie trenujący we Frankfurcie Max Coga (22-6-1).

Jak donosi niemiecki portal GNP1.de, Coga szykuje się do debiutu pod szyldem nowego pracodawcy już na gali KSW 56, która odbędzie się 14 listopada.

Max Coga ostatnie boje toczył w rodzimej organizacji GMC, w której najpierw zremisował z Damienem Lapilusem (czerwiec 2019), a następnie wygrywał kolejno z Athinodorosem Michailidisem (wrzesień 2019) i Romanem Avdalem (listopad 2019). Coga miał we wrześniu tego roku szansę zawalczyć o wakujący pas mistrzowski wagi piórkowej w Cage Warriors, ale z pojedynku wypadł jego rywal, Morgan Charriere. Wówczas manager Cogi ogłosił, że gotów jest rozważyć inne oferty dla swojego podopiecznego.

Co ciekawe, Max w przeszłości skrzyżował już rękawice z Polakiem: na niemieckiej gali Respect Fighting Championship w 2011 roku pokonał większościową decyzją Mariana Ziółkowskiego.

Zobacz także: UFC on ESPN+39: Silva vs. Hall – pełna karta walk. Gdzie i jak oglądać?

źródło: Twitter/KSW