Świeżo po wygranej na punkty z Robem Fontem, Marlon Vera wyraził głośno chęć rewanżu z Jose Aldo, który pokonał go półtora roku temu.

W trakcie gali UFC Vegas 53, doszło do pięciorundowej wojny pomiędzy Marlonem Verą (20-7-1), a Robem Fontem (19-6), która zakończyła się wygraną tego pierwszego. Amerykanin długimi fragmentami przeważał w obszarze celności, jednakże Ekwadorczyk konsekwentnie skradał rundy przez momenty, w których miał rywala mocno naruszonego.

Zobacz także: UFC Vegas 53: Marlon Vera lepszy od Roba Fonta po walce na wyniszczenie

W trakcie konferencji po walce, „Chito” został zapytany o potencjalny rewanż z Jose Aldo (31-7), który był w stanie go wypunktować ponad półtora roku temu. Sam Vera potwierdził, iż jest entuzjastą takiego pomysłu.

Bardzo chciałbym ponownie zawalczyć z Aldo, a zwłaszcza w starciu pięciurundowym. Głównie dlatego, że odmówił takowego poprzednim razem, wtedy w grudniu, gdy walczyliśmy. Chciałbym skopać mu tyłek i jeśli kiedyś ponownie zawalczymy, to gwarantuję, że go skończę przed czasem.

Brazylijczyk, czyli były mistrz kategorii piórkowej oraz pretendent do pasa wagi koguciej, znajduje się aktualnie na fali trzech zwycięstw z rzędu. W ostatnim swoim pojedynku, podobnie jak Vera, zdołał wypunktować Roba Fonta.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Mimo tego, iż od czasu pierwszej walki tych zawodników, Ekwadorczyk zwyciężył trzy starcia, to UFC nie ma w zwyczaju zestawiać rewanżów w tak względnie niewielkim odstępie czasowym, jeśli nie są to starcia o tytuł mistrzowski.

Źródło: UFC/Youtube