„Jeśli stworzą BMF dla kobiet, chcę być pierwsza” – mówi Joanna Jędrzejczyk i aż trudno sobie wyobrazić kogoś, kto bardziej nadaje się do takiego starcia!

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Legenda UFC, Joanna Jędrzejczyk, mimo zakończenia sportowej kariery, wciąż rozważa możliwość powrotu do oktagonu. Polska mistrzyni, która niedawno dołączyła do prestiżowej Galerii Sław UFC, przyznaje, że nadal czuje sportowy głód.

Nie mam w głowie żadnego konkretnego nazwiska, ale nie boję się walczyć z nikim. To właśnie charakteryzuje mnie jako zawodniczkę.

przyznała Jędrzejczyk w rozmowie z Cageside Press podczas UFC Fight Week.

„JJ”, która swoją przygodę z MMA rozpoczęła w 2012 roku, zdobyła tytuł mistrzyni wagi słomkowej w 2015 roku pokonując Carlę Esparzę. Następnie w imponującym stylu zdominowała swoją kategorię i broniła pasa aż pięć raz. Zakończyła karierę z rekordem 16 zwycięstw w 21 walkach. Ostatnia walka Joannymiała miejsce w czerwcu 2022 roku, kiedy to przegrała z Weili Zhang w starciu o tytuł wagi słomkowej. Był to rewanż za ich pierwsze spotkanie z 2020 roku, uznawane przez wielu za najlepszą walkę kobiet w historii MMA.

Mimo że Polka oficjalnie jest na emeryturze, nie wyklucza powrotu do klatki. Szczególnie interesuje ją możliwość walki o pas BMF (Baddest Motherf***er) w kategorii kobiet, jeśli takowy zostałby utworzony.

Gdy pojawiły się spekulacje o kobiecym pasie BMF, natychmiast skontaktowałam się z Hunterem Campbellem. Zapytałam go, co sądzi o tym, żebym zawalczyła o taki tytuł. Odpowiedział, że nie potrzebuję więcej tytułów. Za to tak bardzo cenię UFC – nie zmuszają cię do robienia rzeczy, których nie chcesz.

wyjaśniła była mistrzyni, ale też dodała z entuzjazmem:

Gdyby stworzyli pas BMF dla kobiet, chciałabym być pierwsza. Bez wahania wróciłabym z emerytury, żeby o niego zawalczyć. Zróbmy to!

Warto przypomnieć, że pas BMF to specjalny tytuł UFC dla „Największego skur**syna w MMA”. Obecnie posiadaczem tego tytułu jest Max Holloway, który odebrał go Justinowi Gaethje. Pierwszym zdobywcą pasa BMF był Jorge Masvidal.

Zobacz także: Joanna Jędrzejczyk wprowadzona do UFC Hall of Fame! [WIDEO]

źródło: Cage Side Press

Poprzedni artykułGamrot na celowniku byłego rywala
Następny artykułNate Diaz wypunktował Jorge Masvidala w boksie
Zakochana w MMA od chwili, gdy na gali KSW 13 w 2010 r. zobaczyła Krzyśka Kułaka wjeżdżającego do Spodka wozem opancerzonym, tuż przed walką z Vitorem Nobregą. Zaskakująco szybko połapała się, że KSW to nie nazwa sportu. Każda gala MMA to dla niej święto. Podczas pojedynków swoich ulubieńców zdziera gardło na doping, a w przerwach krytycznym okiem przygląda się organizacji gali i strojom publiczności (jak każda „baba”). W zawodnikach ceni nie tylko umiejętności, ale też pierwiastek szaleństwa. Uwielbia Conora McGregora, Mirko Cro Copa oraz Daniela Omielańczuka i Janka Błachowicza. Nie wyobraża sobie MMA bez komentarzy Jurasa i jest przeszczęśliwa od czasu, gdy gale UFC emitowane są na antenie Polsatu Sport.