Jon Jones przez wielu fanów uważany jest za najlepszego zawodnika MMA w historii bez podziału na kategorie wagowe. „Bones” wyczyścił swego czasu kategorię półciężką, a niebawem pokaże się w królewskiej dywizji wagowej. Zanim jednak to nastąpi, Amerykanin podał swoje własne TOP 5 najlepszych zawodników MMA w historii.

Wśród fanów MMA od wielu lat toczą się spory i dyskusje, czy Jon Jones zasługuje na miano najlepszego zawodnika w historii, głównie ze względu na jego bogatą kartotekę wpadek dopingowych. Nie zmienia to jednak faktu, że wygrywał najwięcej w historii UFC walk o pasy i swego czasu totalnie zdominował dywizję półciężką. Ponadto, nadal utrzymuje tytuł najmłodszego zawodnika, który kiedykolwiek został mistrzem świata.

Już za nieco ponad tydzień, „Bones” będzie mógł dołożyć kolejną cegiełkę do swojego resume, pokonując Ciryla Gane i zdobywając tytuł mistrzowski kategorii ciężkiej. Nawiązując do słów Dany White’a – wówczas nie powinno być już żadnych wątpliwości, kto jest najlepszym zawodnikiem w historii.

Zanim jednak przekonamy się, czy Jones faktycznie zdoła dokonać tego, co dawniej udało się uczynić Danielowi Cormierowi, „Bones” przedstawił swoje TOP 5 najlepszych zawodników MMA w historii tego sportu.

Moje TOP 5, pozwólcie mi się zastanowić. Jeśli mogę, podałbym siebie. Anderson Silva, Georges St-Pierre, Khabib Nurmagomedov i Jose Aldo. Jose Aldo, to są przynajmniej lubiani przeze mnie zawodnicy.

Uwielbiam wartości, które reprezentuje Khabib. Poróżniliśmy się kiedyś w przeszłości, robiłem o nim różne memy. Ale nigdy nie mieliśmy prawdziwego konfliktu. Uwielbiam sposób, w jaki nawiązuje do swoich wartości, do bycia muzułmaninem. Uwielbiam to, w jaki sposób reprezentuje swój kraj. Uwielbiam też to, jak dobrym jest biznesmenem. Doceniam jego egzystencję.

Jones nawiązał oczywiście do swojego niezadowolenia po ostatniej walce Khabiba Nurmagomedova, po której „The Eagle” został w rankingu P4P umieszczony nad Jonesem. Wówczas, wrzucał mnóstwo obrazków potwierdzających jego osiągnięcia, porównując je z tymi Khabiba.

Zobacz także: Jon Jones wyjaśnia, z kim i dlaczego chciałby się zmierzyć po gali UFC 285: „To byłby dla mnie zaszczyt”

źródło: bjpenn.com