Michał Labus wraca do gry po dwóch latach absencji. Jego konfrontacja ze Słowakiem, Gaborem Borarosem zostala oficjalnie ogłoszona za pośrednictwem profilu organizacji. Zawodnicy skonfrontują się 11 września, podczas gali OKTAGON MMA 27, w limicie wagowym do 77 kilogramów. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Michał Labus (5-3) po raz ostatni zameldował się w klatce, w październiku 2019 roku. Podczas Octagon FC 5 skrzyżował rękawice z Czechem, Lukasem Tvrdym (4-7) i szybko, bo już w pierwszej odsłonie walki zdołał go poddać. Triumfem tym powrócił na właściwe tory po wcześniejszej serii trzech przegranych, w ramach której przegrywał kolejno z Łukaszem Witosem (8-6), Eminem Sefą (6-5) oraz Kacprem Koziorzębskim (7-4).

Zobacz także: Ivan Buchinger vs. Vojto Barborik o mistrzowski pas na OKTAGON MMA 27

Gabor Boraros (18-9-1) jest fighterem zdecydowanie bardziej doświadczonym, od naszego rodaka. Na koncie ma już ponad dwadzieścia profesjonalnych startów. Do tej batalii będzie jednak przystępował po serii porażek. Miniony pojedynek stoczył w styczniu, kiedy to przez jednogłośną decyzję sędziów przegrał z Matusem Jurackiem (8-2). Wcześniej natomiast musiał uznać wyższość Hiszpana, Tato Primery (17-11). Wszystko to oznacza, iż z tarczą po raz ostatni opuścił arenę w lutym zeszłego roku.

Źródło: Instagram/OKTAGON MMA