Wygląda na to, że członek Galerii Sław UFC i były mistrz tej organizacji – Jose Aldo – ma przed sobą wspaniałą perspektywę na walkę z najlepszym bokserem wszech czasów.

Legendarny Brazylijczyk, Jose Aldo jest pełen nadziei, że po walce, którą stoczy w ten weekend w Milwaukee uda mu się zorganizować bokserskie starcie z Floydem Mayweatherem.

Aldo zmierzy się w tę sobotę z Jeremym Stephensem w głównej karcie walk podczas gali Gamebred Boxing 4. Walka ta będzie rewanżem, ponieważ obaj zawodnicy już wcześniej mieli się okazję zmierzyć w oktagonie. Miało to miejsce w 2018 roku, a Aldo wygrał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie. Mimo że Brazylijczyk ma już zaplanowany pojedynek, ujawnił, że już prowadzi negocjacje z Mayweatherem w sprawie organizacji ich wspólnej walki po tym wydarzeniu.

Tak, prowadzimy negocjacje w sprawie tej walki od dłuższego czasu. Floyd już wie o walce. Najpierw muszę się jednak skupić na walce w sobotę, a potem zobaczymy, co się stanie. Ale tak, prowadziliśmy negocjacje od dłuższego czasu i walka ta mogłaby odbyć się w Arabii Saudyjskiej. Więc tak, to wszystko prawda. Mamy pracę do wykonania w sobotę, a potem ponownie usiądziemy ze wszystkimi, aby zaplanować tę walkę.

– powiedział Aldo na konferencji prasowej przed Gamebred Boxing 4.

Od czasu, gdy Mayweather przeszedł na emeryturę po swoim zwycięstwie nad Conorem McGregorem, stoczył wiele walk pokazowych z różnymi bokserami i celebrytami. „Money” niedawno walczył z influencerami i innymi bokserami, ale teraz wydaje się być zdecydowany na stoczenie walki z Aldo, co byłoby pojedynkiem, który z pewnością wielu fanów chciałoby obejrzeć.

Jednak zanim to wszystko się stanie, Jose Aldo musi pokonać Jeremy’ego Stephensa w sobotę. Były mistrz UFC wie, że MMA jest zupełnie innym sportem niż boks, ale od czasu zakończenia kariery w mieszanych sztukach walki, skupił się na boksie i uważa, że może osiągnąć wiele w tym sporcie.

To już moja druga walka, a trenowałem już boks przez długi czas, od momentu, kiedy zszedłem do kategorii koguciej. Duży nacisk położyłem na treningi bokserskie. Kiedy skończyłem swoją karierę [w MMA], już prawie rok trenuję boks. Chcę zobaczyć, jak daleko mogę zajść. To druga walka. Chcę pokonać Jeremy’ego i pójść dalej w swojej bokserskiej karierze.

Zobacz także: Jose Aldo zostanie wprowadzony do Galerii Sław UFC [WIDEO]

źródło: bjpenn.com