Brazylijska legenda MMA – Jose Aldo zostanie wprowadzony w lipcu, podczas Międzynarodowego Fightweeku w Las Vegas do Galerii Sław UFC (Hall of Fame).

Podczas dzisiejszej gali UFC 283 w Rio de Janeiro poinformowano, że Jose Aldo zwany często przez fanów Królem Rio – zostanie wprowadzony do Galerii Sław UFC. Obecny na trybunach Brazylijczyk był niezwykle szczęśliwy.

Aldo w organizacji UFC osiągnął bardzo wiele. Wielokrotnie walczył o pasy mistrzowskie, przez wiele lat był czempionem kategorii piórkowej. Był także pierwszym mistrzem tej dywizji w amerykańskiej promocji. Po kilku latach toczenia bojów w kategorii do 66 kg, zdecydował się zbić do dywizji koguciej. Tam także stoczył pojedynek o pas, którego jednak nie udało mu się zdobyć.

Ostatni raz, Aldo pojawił się w oktagonie organizacji UFC w sierpniu zeszłego roku. Po porażce z Merabem Dvalishvilim zdecydował się zakończyć karierę w MMA. Niebawem jednak zadebiutuje w ringu bokserskim.

Z całą pewnością za całokształt kariery – takie wyróżnienie Brazylijczykowi należało się jak mało komu. Gratulacje!

Zobacz także: UFC 283 w Rio de Janeiro: Teixeira vs. Hill – wyniki. Brazylijczycy opuszczają Rio bez pasów mistrzowskich

źródło: UFC / Twitter