Był zawodnik kategorii lekkiej organizacji UFC – Josh Thomson wskazał na swoim podcaście jedynego zawodnika, który – jego zdaniem – ma papiery na zdetronizowanie Islama Makhacheva.

Odkąd Islam Makhachev zasiadł na tronie kategorii lekkiej w październiku zeszłego roku, totalnie deklasując Charlesa Oliveirę – niewiele osób jest na tyle odważnych, by wytypować jego ewentualnego oprawcę. Innego zdania jest jednak Josh Thomson, który także rywalizował swego czasu w dywizji lekkiej UFC, aktualnie zajmując się swoim podcastem „Weighing In”. Właśnie tam wyjawił nazwisko zawodnika, który może sprawić Rosjaninowi najwięcej problemów i potencjalnie go pokonać.

Jedynym zawodnikiem byłby [Beneil] Dariush i to wszystko… On jako jedyny ma odpowiedni styl, który moim zdaniem mógłby mu pozwolić na pokonanie Makhacheva. Jest asynchroniczny. Nie walczy tak, jak normalny zawodnik. 'Chcesz stać i wymieniać ciosy z Islamem? Sprowadzę cię do parteru. Chcesz się ze mną posiłować zapaśniczo? Wybronię wszystkie twoje sprowadzenia i zmuszę do walki w stójce’. Dariush ma to w dup*ie, gdzie toczy się walka.

Następnie, Thomson dodał, że Dariush ma bardzo niekonwencjonalne podejście do zapasów, czego kompletnie nie spodziewają się jego rywale, co w pewnym momencie ich gubi. Ponadto, według byłego zawodnika UFC – Asyryjczyk znajduje się zawsze w fenomenalnej formie i będzie gotów na wysokie tempo w walce z Rosjaninem.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Czy naprawdę to Beneil Dariush będzie tym zawodnikiem, który odbierze pas mistrzowski kategorii lekkiej Makhachevowi? O tym przekonamy się za jakiś dłuższy czas, gdyż przed Rosjaninem stoi aktualnie wyzwanie w postaci aktualnego mistrza dywizji piórkowej – Alexandra Volkanovskiego, który spróbuje odebrać mu trofeum celem zostania podwójnym mistrzem.

W przypadku Dariusha, nie jest do końca jasna jego przyszłość. Traci on jednak cierpliwość do wyzwanego jakiś czas temu Dustina Poiriera, czego niedawno dał upust. Dariush nie pogardziłby także eliminatorem z byłym mistrzem – wspomnianym już Brazylijczykiem, Oliveirą.

Zobacz także: Beneil Dariush twierdzi, że Poirier powinien rozważyć zakończenie kariery, jeśli nie ma zamiaru walczyć z zawodnikami z rankingu. „Diament” odpowiada

źródło: bjpenn.com