Do gali UFC on ESPN 3 w Minneapolis zostało zaledwie kilka dni. Karta, jak to zwykle bywa – właśnie się posypała, gdyż z walki zmuszony był wycofać się Justin Ledet (9-2). Organizacja szuka zastępstwa dla jego przeciwnika.

Już w tę sobotę odbędzie się gala UFC on ESPN 3 w Minneapolis, której walką wieczoru będzie starcie Francisa Ngannou Juniorem dos Santosem. Pierwotnie jednak main eventem miał być rewanż Tyrona Woodleya Robbiem Lawlerem, jednak kontuzja The Chosen One’a wykluczyła go z pojedynku, a Lawlera organizacja zdecydowała się usunąć z rozpiski i prawdopodobnie poczekać na Woodleya.

Dziś, dotarła do nas informacja, że kolejne zestawienie wypadło z karty walk nadchodzącej wielkimi krokami gali. Z pojedynku zmuszony był wycofać się Justin Ledet. W związku z tym, sposobiący się do debiutu w największej organizacji MMA na świecie – Dalcha Lungiambula, został bez rywala. Co ciekawe, Lungiambula był mistrzem dwóch dywizji wagowych – półciężkiej i ciężkiej w afrykańskiej organizacji EFC, z której pochodzi m.in. dobrze znany fanom w Polsce – Dricus Du Plessis.

Aktualnie nie są znane przyczyny wycofania się Ledeta z walki. Po serii trzech zwycięstw w UFC, pierwszej w karierze porażki doznał w starciu z Aleksandarem Rakiciem w lipcu 2018 roku. W lutym 2019 zaś – po raz pierwszy przegrał przez nokaut w zaledwie 15 sekund z Johnnym Walkerem

 

 

źródło: mmajunkie.com