Odnoszący niesamowite sukcesy w UFC – Alexander Volkanovski (20-1) chce intratnego pojedynku z byłym podwójnym mistrzem amerykańskiej organizacji – Conorem McGregorem (21-4).

Posiadający passę 17 zwycięstw z rzędu – Alexander Volkanovski mimo zajęcia pierwszej pozycji w rankingu TOP 15 kategorii piórkowej – nie otrzymał szansy walki o tytuł mistrzowski, gdyż ten spróbuje na gali UFC 240 wywalczyć Frankie EdgarThe Great natomiast czas ten planuje wykorzystać na bardzo dochodową walkę z byłym podwójnym mistrzem UFC i największą gwiazdą MMA na świecie – Conorem McGregorem.

O, kolego, to byłoby niesamowite.

takimi słowami skomentował potencjalną potyczkę z Irlandczykiem Volkanovski.

Znowu, kasa, kasa, kasa. Znam jego grę. Byłbym dla niego zupełnie innymi problemami, z którymi nigdy wcześniej się nie mierzył. Byłbym naprawdę niekorzystnym zestawieniem dla niego.

Alexander Volkanovski odkąd wstąpił do największej organizacji MMA na świecie, wygrał 7 pojedynków. Ostatni raz widziany był w akcji podczas brazylijskiej gali UFC 237, gdzie odniósł największe zwycięstwo w karierze, wypunktowując na wrogim terenie legendarnego Jose Aldo. Wcześniej, zwyciężał także z Chadem Mendesem oraz m.in. Darrenem Elkinsem.

The Great nie raz udowodnił, że jest jednym z najlepszych zawodników kategorii piórkowej na świecie. Wielu obserwatorów spodziewało się, że to on otrzyma walkę o tytuł mistrzowski, jednak plany organizacji UFC były zupełnie inne. Volkanovski nadal uważa starcie o pas za priorytet, jednak zanim Max Holloway obroni pas przeciwko Frankiemu Edgarowi, chciałby zarobić nieco więcej pieniędzy niż za zwykłe starcie i spróbować swoich sił z Notoriousem.

Nie jestem takim typem zawodnika, który wyjdzie tam i da mu się złapać ciosem. Będę dla niego twardym wyzwaniem, w szczególności powinien się obawiać o moje umiejętności zapaśnicze.

powiedział Volkanovski o potencjalnym boju z Irlandczykiem.

Na początku narzucę mu swój rytm, potem zacznę wywierać presję, a wtedy już zacznie się martwić o wszystko. Uważam, że mam podobny styl do Khabiba Nurmagomedova, kiedy walka zejdzie do parteru, ale wierzę, że mam zupełnie inne, wyższe umiejętności stójkowe. Wiem, że ta walka pociągnęłaby za sobą ogromną wypłatę, uwielbiam to.

Czy Conor McGregor zdecyduje się zejść do kategorii piórkowej dla Alexandra Volkanovskiego? Wątpliwa sprawa. A może to The Great na jedną walkę pójdzie do dywizji lekkiej? Raczej – mając taką okazję, nie zastanawiałby się zbyt długo…

źródło: bjpenn.com