Wygląda na to, że już niebawem ponownie w klatce organizacji UFC ujrzymy Jana Błachowicza. Jeden z czołowych zawodników właśnie opublikował informacje, wedle której zaakceptował pojedynek z „Polską Siłą”.

Szczyt kategorii półciężkiej tętni życiem, jak niemalże nigdy dotąd. Na tronie tej dywizji zasiada Jiri Prochazka, który prawdopodobnie stoczy rewanżową walkę z Gloverem Teixeirą, a pretendentami, którzy śmiało mogliby również rywalizować o pas mistrzowski nadal pozostają Jan Błachowicz oraz Magomed Ankalaev. Nawiązując natomiast do słów opublikowanych dziś przez tego ostatniego – UFC prawdopodobnie planuje zestawienie Rosjanina z Polakiem.

„Już zaakceptowałem walkę z Polską Siłą @JanBlachowicz Nowy Jork, Vegas nie ma znaczenia.”

Takiego obrotu spraw można się było spodziewać po zwycięstwie Ankalaeva nad Anthonym Smithem oraz wyraźnej deklaracji aktualnego mistrza, że chce ponownie skrzyżować rękawice z Brazylijczykiem.

Magomed Ankalaev znajduje się aktualnie na fali aż dziewięciu zwycięstw. Jedynej porażki, na sekundę przed końcem pojedynku doznał w swoim debiucie z Paulem Craigiem, gdy to odklepał firmowe duszenie trójkątne nogami Szkota. Były polski mistrz natomiast – po stracie mistrzowskiego złota, powrócił na zwycięskie tory pokonując przez TKO Aleksandara Rakicia, który był niezdolny do kontynuowania zawodów z powodu kontuzji nogi doznanej w trzeciej rundzie.

Aktualnie nie wiadomo, jak na taki pomysł zapatruje się Błachowicz i kiedy ewentualna walka doszłaby do skutku. Niedawno, na pojedynek po sobotnim zwycięstwie wzywał Polaka także Jamahal Hill.

Zobacz także: Jan Błachowicz albo starcie o pas – Jamahal Hill celuje w walki z topowymi nazwiskami!

źródło: Twitter Magomeda Ankalaeva