Aktualnie dzierżący mistrzowski pas wagi półśredniej UFC, Kamaru Usman, poddał się zabiegowi operacyjnemu, by wyleczyć uraz, którego nabawił się przed ostatnią obroną tytułu.

W listopadzie 2021 miejsce miało UFC 268, gdzie w walce wieczoru doszło do rewanżowej potyczki pomiędzy Kamaru Usmanem (20-1) oraz mającym ogromną chęć na sięgnięcie po pełnoprawny tytuł, Colbym Covingtonem (16-3). Walka ta rozegrała się na pełnym dystansie i finalnie to Nigeryjczyk wyszedł z niej zwycięsko, wygrywając na kartach sędziowskich. Mistrz nie podchodził jednak do tego starcia bez żadnego szwanku… Tuż po nim wyznał, iż kilka tygodni wcześniej nabawił się kontuzji.

Zobacz także: „Złamałem ją tuż przed walką” – Usman wyszedł do rewanżu z Covingtonem z kontuzjowaną ręką

Nareszcie nadszedł czas, by w pełni się naprawić. Usman położył się na stole operacyjnym a zdjęcia z samego zabiegu zostały udostępnione przez prezesa amerykańskiej organizacji – Danę White’a.

„Najlepszy zawodnik na świecie bez podziału na kategorie wagowe, Kamaru Usman, przeszedł dzisiaj zabieg rekonstrukcji więzadła. To zdjęcia sprzed i po. Do zobaczenia wkrótce, mistrzu.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Na ten moment oczywiście nie wiadomo, kiedy „Nigeryjski Koszmar” dokładnie wróci do akcji, ani z kim przyjdzie mu się zmierzyć. Jego menadżer, Ali Abdelaziz, wyjawił jednak, iż planowo ma to mieć miejsce w lipcu.

„Kamaru Usman poddał się w poniedziałek zabiegowi operacyjnemu. Jego menadżer, Ali Abdelaziz, powiedział mi, że Usman będzie gotowy, by ponownie zawalczyć podczas International Fight Weeku, kiedy miejsce będzie miało UFC 276, 2 lipca w Las Vegas.”

Źródło: Twitter/Dana White, Twitter/Marc Raimondi