Kelvin Gastelum reaguje na doniesienia o zestawieniu Whitakker vs. Rockhold

Kelvin Gastelum / fot. Esther Lin

Pretendenci w kategorii średniej od czasu przejęcia tronu przez Michaela Bispinga nie mieli łatwego żywota. Anglik bowiem na przestrzeni półtorej roku czasu w którym był posiadaczem tytułu ,bronił go tylko dwukrotnie, w dodatku ani razu przeciwko czołówce swojej dywizji

Po detronizacji Bispinga kolejka chętnych do pasa wcale się nie skróciła, a środowisko zaczęło spekulować czy zwycięski w Madison Square Garden Georges St. Pierre podejdzie do obrony swojego wywalczonego trofeum czy raczej zdecyduje się na wakat tytułu i przekaże go tymczasowemu mistrzowi, Robertowi Whittakerowi.

Mikołajkowe wieści zza oceanu przyniosły nam informacje o planowanym zestawieniu Roberta Whittakera z Lukiem Rockholdem. Doniesienia te skomentował w mediach społecznościowych Kelvin Gastelum, który w ostatnim pojedynku na gali w Szanghaju znokautował w pierwszej rundzie byłego mistrza, domagając się po walce zestawienia z Australijczykiem.

https://www.instagram.com/p/BcV73MsFO7b/?taken-by=kgastelum

A: Walczył tylko raz w ciągu 18 miesięcy w dodatku przeciwko komuś kto jeszcze rok temu nawet nie rywalizował w UFC.

B: Walczył 4 razy w ciągu roku, w tym trzykrotnie w walce wieczoru w dodatku przeciwko byłym mistrzom i zawodnikom z TOP 10 dywizji. *Nie prowadzi kariery w modelingu.

Goście którzy stawiają się by walczyć powinni być nagradzani.

Bilans Gasteluma po przejściu do kategorii średniej to 2-1 i 1NC. Amerykanin wygrywał z wspomnianym Michaelem Bispingiem oraz Timem Kennedym. Gastelum zwyciężył także przed czasem walkę z Vitorem Belfortem, jednakże z powodu wykrycia w jego organiźmie zakazanych przez USADA kannabinoidów wynik pojedynku został po walce zmieniony na no-contest.

Co ciekawe powyższy wpis został polubiony m.in. przez prezydenta UFC, Dana White’a.
Wieści dotyczące kolejnej walki o pas w kategorii średniej nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone.