Aktualizacja rankingów UFC. Utworzono zestawienie TOP 15 dywizji muszej kobiet


Po dwóch galach które mieliśmy okazję oglądać w ubiegły weekend, organizacja zaktualizowała swoje rankingi piętnastu najlepszych zawodników w każdej z dywizji wagowych. UFC utworzyło także zestawienie nowo powstałej kategorii muszej kobiet.

Roszady w rankingach związane bezpośrednio z wydarzeniami na galach UFC 218 oraz TUF 26 Finale przedstawiają się następująco:

Największą zmianę na plus zanotował Francis Ngannou który po wygranej z Overeemem w rankingu kategorii ciężkiej przesunął się o 3 pozycję wzwyż. Były #4 dywizji do 120 kg jest teraz oficjalnie pretendentem z #1. Pozycję tą wcześniej okupował pokonany przez niego Holender który spadł na drugą pozycję.

Sergio Pettis zamienił się miejscami w rankingu wagi muszej z Jussierem Formigą. Po przegranej z Henrym Cejudo jest on teraz #5 w swojej kategorii.

Brett Johns pojawił się jako #13 w rankingu kategorii koguciej, spychając o jedną pozycję w dół Roba Fonta i Matthew Lopeza.

Eddie Alvarez po imponującym zwycięstwie nad Justinem Gaethje powrócił do grona aspirujących do pasa mistrzowskiego wagi lekkiej i znajduje się obecnie na #3 pozycji.

Felice Herrig po sobotniej wygranej w rankingu kategorii słomkowej jest teraz #8. Michelle Waterson po porażce spadła na miejsce #7 ustępując na pozycji szóstej miejsca Cynthii Calvillo.

A tak przedstawia się nowo utworzenie zestawienie piętnastu najlepszych zawodniczek kategorii muszej, na ten moment większość z figurujących w nim kobiet to uczestniczki programu TUF 26

Awans w rankingach zaliczyła również Joanna Jędrzejczyk. W zestawieniu Pound for Pound Polka zajmuje teraz 14 pozycję.

źródło: ufc.com