Peter Sobotta wystąpi na gali UFC w Londynie! Poznaliśmy jego kolejnego rywala

Grafika - Marek Romanowski/inthecage.pl

Poznaliśmy pierwsze zestawienia dodane do rozpiski marcowej gali UFC w Londynie. Jednym z nich jest walka urodzonego w Polsce zawodnika kategorii półśredniej, Petera Sobotty (17-5-1). Na angielskiej gali zmierzy się on z faworyzowanym przez miejscową publiczność Leonem Edwardsem (14-3).

Peter Sobotta w ostatniej walce znokautował Bena Saundersa na gali w Sztokholmie. Bilans Sobotty po powrocie do UFC to aktualnie 3-1. Jedyną porażkę w ostatnich 6 latach zadał mu Kyle Noke w listopadzie 2015 roku. Polak powróci do oktagonu po rehabilitacji kontuzjowanej w walce z Saundersem lewej ręki, która w ferworze pojedynku doznała wielokrotnego złamania kości śródręcza.

Leon Edwards w klatce ostatnio widziany był na wrześniowej gali w Rotterdamie. Wypunktował tam Bryana Barberenę. Anglik jest niepokonany od 4 pojedynków. Obydwaj zawodnicy mieli okazję w przeszłości mierzyć się i zwyciężać w pojedynkach z Polakiem, niewalczącym już dla UFC – Pawłem Pawlakiem. Były mistrz organizacji BAMMA bije się w UFC od 2014 roku legitymując się bardzo solidnym bilansem 6-2.

W niedawno przeprowadzonym przez nas wywiadzie z Peterem informował on wstępnie o nadchodzącym zestawieniu, zaznaczając, że jeśli uda mu się zwyciężyć w tym pojedynku to prawie na pewno zobaczymy go w rankingu TOP 15 kategorii półśredniej.

Pozostałymi walkami które organizacja zaplanowała dotychczas na galę w Londynie są starcia Marka Godbeera (13-3) z Dmitrym Poberezhetsem (24-5-1) w kategorii ciężkiej oraz Paula Craiga (9-2) z debiutującym w UFC, niepokonanym Magomedem Ankalaevem (10-0) którzy zmierzą się w limicie do 93 kg.

źródło: thesun.co.uk