Khabib Nurmagomedov wskazuje najlepszego zawodnika wagi piórkowej na świecie

79
źródło: mmajunkie.usatoday.com

Waga piórkowa jest jedną z najbardziej rozbudowanych kategorii wagowych w organizacji UFC. Mimo tego, że mistrzem jest Alexander Volkanovski (22-1) to jednak nie przez wszystkich jest on uważany za najlepszego zawodnika w tej dywizji.

Jedną z tych osób jest były już mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov (29-0), który na na Twitterze opublikował swoje zdjęcie z Zabitem Magomedsharipovem (18-1), którego wskazuje jako najlepszego zawodnika w kategorii do 66 kilogramów.

„Z najlepszym piórkowym na świecie.”

Zabit Magomedsharipov walczy w UFC od 2017 roku. W amerykańskiej organizacji nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Do tej pory może się pochwalić 14 wygranymi z rzędu. W swoim ostatnim boju na UFC on ESPN+ 21 pokonał przez decyzję sędziów Calvina Kattara (22-5). Na UFC on ESPN+ 33 miał się zmierzyć z Yairem Rodriguezem (13-2), ale z powodu kontuzji Meksykanina to starcie zostało odwołane.

Khabib Nurmagomedov w latach 2018-2021 był mistrzem UFC w wadze lekkiej. Oficjalnie swój pas mistrzowski zwakował w zeszłym miesiącu czym ostatecznie potwierdził zakończenie sportowej kariery w MMA. W poprzednim boju na UFC 254 poddał w drugiej rundzie Justina Gaethje (22-3).

Zobacz także: Daniel Omielańczuk – kolejna walka | Ngannou vs. Błachowicz | De Fries vs. Narkun | Izu | Akop [WYWIAD]

źródło: Twitter/Khabib Nurmagomedov