Khamzat Chimaev sposobi się do powrotu do klatki UFC. Celuje w sierpniową datę walki i choć jeszcze nie wie, z kim i w jakiej wadze przyjdzie mu się mierzyć, to już zaczyna robić wokół siebie medialnym szum.

W najnowszej rozmowie z Brettem Okamoto z ESPN, Khamzat Chimaev opowiedział o swoich zdrowotnych perypetiach, które wykluczyły go na kilka miesięcy ze współzawodnictwa w oktagonie. Zdradził też, że jest mu kompletnie obojętne, kogo i w jakiej dywizji zaproponuje mu UFC, bo będzie gotów na każdą opcję.

Dla mnie nie ma znaczenia, która to będzie dywizja wagowa: 84 kg, 77 kg… mogę nawet zrobić 93 kg i iść na wojnę z zawodnikami, którzy są teraz w TOP 10 tej wagi. Nie chcę tu przytaczać żadnych nazwisk, ale goście z 93 kg, którzy ze mną sparowali wiedzą, co się wtedy działo. Mogę z takimi walczyć.

„Złotousty” Czeczen nadmienił także, że mógłby również wygrać w oktagonie z aktualnym mistrzem dywizji półciężkiej:

Mogę też pokonać Błachowicza. On przegrywał z zapaśnikami, sam zdecydowanie nie jest zapaśnikiem. Nie wiem, co ludzie by na to powiedzieli, bo oczywiście dawno nie walczyłem i w ogóle mam na koncie jeszcze mało pojedynków, ale wiem, kim jestem i jak to pokazać.

Dopytany o to, którą walkę o pas wybrałby, gdyby UFC zaproponowało mu starcia z Kamaru Usmanem, Israelem Adesanyą i Janem Błachowiczem, Chimaev stwierdził:

Jest mi to obojętne. Wziąłbym wszystkie trzy, tylko dajcie mi godzinę odpoczynku między każdym starciem i zrobię to, jedno po drugim. Może ludzie pomyślą, że to szalone, co mówię, ale przecież tak robimy w klubie: walczymy jeden po drugim.

wyjaśnił.

Przypomnijmy, że jak do tej pory, Chimaev stoczył trzy wygrane walki w UFC, pokonując kolejno Johna Phillipsa, Rhysa McKee oraz Geralda Meerschaerta. Uwagę fanów przyciągnął nie tyle samymi zwycięstwami, ile medialnymi przepychankami. Trenujący w Szwecji Czeczen wyzywał do oktagonu m.in. Conora McGregora, odgrażał się Israelowi Adesanyi i zapowiadał pewne zwycięstwo w potencjalnej walce z Kamaru Usmanem.

Zobacz także: Jak Polacy radzą sobie w UFC? Lista zawodników i zawodniczek

źródło: YouTube/ESPN MMA