Kolejna gala Incivta FC bez udziału Agi Niedźwiedź

Organizacja Invicta FC ogłosiła dziś kartę walk kolejnej gali, która odbędzie się 21 lipca w Kansas City. Niestety, na liście nazwisk brakuje tego, które interesuje najbardziej polskich fanów.

Wygląda na to, że na gali Invicta FC 30 nie zobaczymy Agi Niedźwiedź (10-1). Organizacja ogłosiła dziś listę siedmiu walk, które mają odbyć się 21 lipca. W dwóch walkach zawodniczek dywizji muszej nie widzimy jednak Kumy.

Karta walk Invitca FC 30 wygląda następująco:

48 kg: Jinh Yu Frey (6-3) vs. Minna Grusander (6-1)
66 kg: Felicia Spencer (4-0) vs. Helena Kolesnyk (5-1)
52 kg: Kinberly Novaes (9-4) vs. Heather Jo Clark (7-6)
61 kg: Alexa Conners (5-2) vs. Kerri Kenneson (3-0)
57 kg: Miranda Maverick (3-0) vs. Brogan Walker-Sanchez (5-0)
48 kg: Shino VanHoose (6-5) vs. Alesha Zappitella (3-0, 1 NC)
48 kg: Alyse Anderson (3-1) vs. Stephanie Alba (3-2, 1 NC)
57 kg: Erin Blanchfield (1-0) vs. Brittney Cloudy (0-0)

Agnieszka Niedźwiedź walczyła ostatni raz w grudniu ubiegłego roku. W klatce Invicta FC skrzyżowała rękawice z ówczesną mistrzynią organizacji, Jennifer Maią, z którą przegrała na punkty po 5-rundowej wojnie. Maia obecnie jest już zawodniczką UFC, a pas wagi muszej Invicta FC został zwakowany.

Kuma w ostatnim wywiadzie dla redakcji IntheCage.pl przyznała, że chce dopełnić kontraktu z Invicta FC, czyli zawalczyć jeszcze raz w barwach tej organizacji. Nie udało się to na majowej gali z numerem 29 z powodu urazu, który wykluczył Agnieszkę z treningów. Najwyraźniej nie uda się także w lipcu.

 

Tymczasem inne organizacje już ostrzą sobie ząbki na zakontraktowanie najlepszej polskiej muszej. Całkiem niedawno mistrzyni KSW, Ariane Lipski przyznała, że chętnie zmierzyłaby się z Polką w swojej następnej walce.

Zobacz także: Ariane Lipski myśli o powrocie do KSW w październiku: „Walka z Agą Niedźwiedź to może być coś wielkiego”

Z kolei jeden ze współwłaścicieli KSW, Martin Lewandowski, przyznał w wywiadzie dla naszej redakcji, że Aga Niedźwiedź pozostaje w kręgu zainteresowania jego organizacji.

 

źródło: Invicta FC, Twitter