Według informacji, jaką podał dziennikarz agencji Tass.ru, amerykańska organizacja pracuje nad zestawieniem dwóch kolejnych pojedynków na galę z numerem 254.

Oto one:

 • Zabit Magomedsharipov (18-1) vs. Yair Rodriguez (13-2) – starcie w kategorii piórkowej

  Do pojedynku obu panów miało dojść już kilkakrotnie, aczkolwiek zawsze coś stawało na przeszkodzie. Ostatnim razem zawodnicy mieli zmierzyć się ze sobą 29 sierpnia, ale Yair musiał wycofać się z tego występu ze względu na kontuzję.

  Magomedsharipov jest niepokonany od 2013 roku. Ostatni raz w oktagonie był widziany we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to pokonał Calvina Kattara przez jednogłośną decyzję sędziów. Rosjanin aktualnie jest sklasyfikowany na trzecim miejscu w rankingu.

  Z kolei Rodriguez wygrał dwie ze swoich ostatnich trzech walk. Meksykanin po zwycięstwie przez nokaut z „Koreańskim Zombie”, we wrześniu ubiegłego roku stanął w szranki z Jeremym Stephensem. Pojedynek ten zakończył się jednak wynikiem no contest po nieintencjonalnym faulu 27–latka. Rewanż obu panów zorganizowano już miesiąc później, bo w październiku. W drugim starciu „El Pantera” nie pozostawił wątpliwości i pewnie zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziów.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

 • Islam Makhachev (18-1) vs. Rafael dos Anjos (29-13) – starcie w kategorii lekkiej

  Makhachev w największej organizacji MMA na świecie zadebiutował w 2015 roku. Obecnie jest na fali sześciu zwycięstw z rzędu. Swój ostatni pojedynek stoczył na gali z numerem 242, gdzie pokonał Davi Ramosa przez jednogłośną decyzję sędziów. 27–latek to wybitny zapaśnik, który na co dzień trenuje z Khabibem Nurmagomedovem.

  Zaś dla niezwykle doświadczonego dos Anjosa będzie to powrót do wagi lekkiej po ponad trzech latach. Były mistrz tej dywizji wygrał zaledwie jedną ze swoich pięciu ostatnich walk. W styczniu bieżącego roku stanął w szranki z Michaelem Chiesą, z którym przegrał przez decyzję sędziów.

UFC 254 odbędzie się 24 października. Lokalizacja tego wydarzenia nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona. W walce wieczoru tej gali dojdzie do starcia unifikacyjnego w kategorii lekkiej pomiędzy wspomnianym już wcześniej Khabibem Nurmagomedovem i Justinem Gaethje

Zobacz także: Cynthia Calvillo vs. Lauren Murphy w planach na UFC 254

Źródło: Twitter