Według informacji, jaką podał portal MMA Junkie, starcie Zhumagulov vs. Paiva zostało dodane do karty walk gali z numerem 251. Pojedynek ten został zakontraktowany w limicie wagi muszej.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Dla Zhalgasa Zhumagulova (13-3) będzie to inauguracyjny występ pod szyldem amerykańskiej organizacji. Kazach miał zadebiutować w UFC 13 czerwca, jednakże wydarzenie to zostało odwołane ze względu na pandemię koronawirusa. Popularny „Zhako” jest obecnie na fali czterech zwycięstw z rzędu. Swój ostatni pojedynek stoczył w październiku 2019 roku, kiedy to pokonał Aliego Bagautinova przez niejednogłośną decyzję sędziów i tym samym obronił pas mistrzowski kategorii do 125 funtów organizacji Fight Nights Global.

Z kolei Raulian Paiva (19-3) wywalczył angaż w UFC w programie Dana White’s Contender Series. Od czasu debiutu w największej organizacji MMA na świecie (w 2018 roku) 24–latek stoczył trzy walki, z których wygrał jedną. Ostatni raz w oktagonie był widziany w lutym bieżącego roku, kiedy to znokautował Marka De La Rosę.

UFC 251 ma odbyć się 11 lipca na „Fight Island”.

Aktualna karta walk:
Kamaru Usman vs. Gilbert Burns – o tytuł kategorii półśredniej
Alexander Volkanovski vs. Max Holloway – o tytuł kategorii piórkowej
Jose Aldo vs. Petr Yan – o tytuł kategorii koguciej
Amanda Ribas vs. Paige VanZant
Frankie Edgar vs. Pedro Munhoz
Shamil Abdurakhimov vs. Ciryl Gane
Volkan Oezdemir vs. Jiri Prochazka
Raulian Paiva vs. Zhalgas Zhumagulov

Zobacz także: Sean O’Malley jest zainteresowany walką z Marlonem Verą

Źródło: MMA Junkie