FEN 28 – na kogo warto postawić? Typowanie i kursy bukmacherskie.

714

Pierwsza gala Fight Exclusive Night w systemie PPV już w sobotę, 13 czerwca. Wytypowaliśmy dla Was walki z karty tego wyjątkowego wydarzenia. Zerknijcie też na eFortuna.pl, gdzie znajdziecie zakłady bukmacherskie na wszystkie pojedynki FEN 28.

Zgarnij BONUS od Fortuny dla fanów MMA: Zakład bez ryzyka w wysokości do 120 zł oraz bonus od depozytu do 1000 złotych!

Mateusz Rębecki vs Fabiano Silva

Michał: Niezwykle nierówny pojedynek. Faworyt jest zdecydowany i nie ma co się czarować… Rębecki ze swoimi aspiracjami do UFC cały czas polepsza grę zarówno stojkową, jak i parterową. To, że „Chińczyk” jest świetnym grapplerem, wiedzieliśmy od dawna. Teraz zdecydowanie poprawił zapasy, co stawia go w ścisłej czołówce wagi lekkiej w Polsce. Także stójka Szczecinianina wygląda dużo lepiej. Mocny prawy połączony z ogromną dynamiką jest jednym z atutów Rębeckiego. Na jego tle Silva wygląda dość blado. Raz, że to piórkowy. który mocno będzie odstawać siłowo od Polaka, dwa, jego zapasy i parter nie są na tyle dobre. by zastopować mistrza. Szansą Brazylijczyka może być zasięg, bo tam powinien górować nad rywalem, który jest dość niski. Długie ciosy proste i walka na nogach. Jeśli zdoła powstrzymać próbującego skrócić dystans i obalić Polaka, może zaskoczyć. Myślę jednak, że to Mateusz będzie górą i bezproblemowo przejedzie się po Silvie. kończąc go do drugiej rundy.
Typujący Rębeckiego: Mariusz, Kamil Z., Paulina, Michał, Bartosz, Olimpia, Kamil P., Filip, Adam, Grzegorz
Typujący Silvę: –

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Rębecki: 1.13
Silva: 5.25

Szymon Bajor vs Oli Thompson

Grzegorz: Starcie Szymona Bajora z Olim Thompsonem przez wielu fanów uważane jest jako spacerek dla Polaka. Czy aby jednak słusznie?
Ciężko się nie zgodzić. Po pierwsze, Polak dysponuje znacznie większymi umiejętnościami od swojego najbliższego przeciwnika. Zawodnicy mają wprawdzie podobną liczbę walk na koncie, ale to polski zawodnik ma zdecydowanie więcej atutów, chociażby w postaci fenomenalnej kondycji, umiejętności wywierania presji, dobrej stójki oraz świetnych zapasów. Oli Thompson jest oczywiście twardym i charakternym zawodnikiem o dość mocnym ciosie, ale w klatce to Bajor powinien nad nim górować we wszystkich aspektach.
Po drugie, abstrahując od zestawu umiejętności, Anglik wziął pojedynek o inauguracyjny pas najcięższej dywizji wagowej FENu w zastępstwie za Ednaldo Oliveirę, który w związku z obostrzeniami, nie mógł zjawić się w Polsce. Sugeruje to, że Thompson nie jest dobrze przygotowany do pojedynku, a ostatni raz jak wziął walkę w zastępstwie na galę KSW w Chorwacji… nie było za ciekawie.
Twardość i nieustępliwość zawodnika z Anglii prawdopodobnie pozwoli nam ujrzeć nieco dłuższy pojedynek o pas kategorii ciężkiej. Jeśli tylko będzie w stanie poradzić sobie kondycyjnie z presją, którą Polak będzie na niego narzucał od pierwszych sekund walki, kto wie, czy starcie nie dotrwa nawet do decyzji. Nieciężko sobie jednak wyobrazić Bajora szybko sprowadzającego walkę do parteru i rozbijającego tam przeciwnika. Wydaje się to nieco bardziej prawdopodobne, zważając na fakt, że Thompson nigdy nie słynął z nieziemskiej obrony obaleń. Mój typ: Szymon Bajor przez TKO w 2 rundzie.
Typujący Bajora: Mariusz, Kamil Z., Paulina, Michał, Bartosz, Olimpia, Kamil P., Grzegorz, Adam, Grzegorz
Typujący Thompsona:

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Bajor: 1.22
Thompson: 3.91

Michał Kita vs Igor Pokrajac

Jacek: „Twardy sk****syn, no i dobrze, będziemy się bić!” takimi słowami zestawienie z weteranem UFC i legendą chorwackiej sceny MMA podsumował Michał KIta i chyba na taki rozwój wydarzeń, jaki zapowiedział nam „Masakra” jako kibice będziemy liczyć sobotniego wieczoru. Po nieudanej próbie powrotu Pokrajaca do UFC, gdzie uległ on jednogłośnie na punkty Janowi Błachowicz, wielokrotnie wśród fanów podnoszony był temat dotyczący mozliwości zakontraktowania tego zawodnika przez KSW. Ostatecznie to jednak w szeregach organizacij FEN zobaczymy Chorwata po raz pierwszy w Polsce i wydaje się być on strzałem w dziesiątkę w roli mocnego sportowo rywala dla debiutującego w FEN i nie kryjącego mistrzowskich aspiracji Michała Kity. Pokrajac wejdzie do klatki po efektownym zwycięstwie nad Maiquelem Falcao, któremu skutecznie zrewanżował za niedawną porażkę w grudniu 2019 roku. Dla Chorwata będzie to tym samym wycieczka w górę z kategorią wagową i pomimo niewielkiej różnicy kilogramów, która zapewne będzie dzieliła obydwu panów w dniu walki, upatrywał bym w tym aspekcie przewagi dla Polaka, który posiada doświadczenie w walkach z rywalami dużo większymi od Pokrajaca. Poza decyzją we wspomnianej walce z Janem Błachowiczem, Pokrajac w swojej walce doczekał gongu kończącego ostatnią rundę w walce aż 7 lat temu. Odwrotnie wygląda to u Kity, który to w ostatnio pojedynkach aż trzykrotnie bił się na pełnym dystansie. Myślę, że Kita ma szanse znokautować w tej walce Chorwata, o ile ten nie podejdzie do pojedynku z nadmierną ostrożnością. Michał Kita dalej czuje się dobrze fizycznie i potrafi pokazać swoje agresywne oblicze, tym samym tworząc ciekawe widowisko dla kibiców, jak to pokazał choćby niedawno w walce z Arturem Głuchowskim. Za Polakiem przemawia również fakt długiej przerwy Pokrajaca, który w zasadzie w ciągu ostatnich 4 lat walczył dwukrotnie. Sądzę, że styl Igora obudzi w Michale instynkt zabójcy i to rękę Polaka zobaczymy w górze, po dynamicznej walce. Ciekawe, czy Pokrajac zdecyduje się stać na nogach z rywalem, czy może spróbuje poszukać sposobu na jednego z czołowych polskich cięzkich w parterze? Mój typ na tę walkę: Michał Kita przez KO, runda 1.
Typujący Kitę: Mariusz, Michał, Kamil P., Adam
Typujący Pokrajaca: Kamil Z., Paulina, Bartosz, Olimpia, Grzegorz

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Kita: 1.55
Pokrajac: 2.32

Rafał Kijańczuk vs Marcin Wójcik

Bartosz: Jest to z pewnością starcie, które ma wszystkie papiery, aby być najlepszą walką wieczoru podczas tej gali. Rafał Kijańczuk będzie chciał udowodnić, że przegrana z Adamem Kowalskim to był tylko wypadek przy pracy. W podobnej sytuacji jest Marcin Wójcik, który poza ostatnią wygraną nad Michałem Gutowskim posiadał serię 2 porażek z rzędu. „Kijana” jest zawodnikiem posiadającym ogromną siłę ciosu, co już udowadniał w swoich poprzednich pojedynkach. Nie jest tajemnicą, że będzie szukał swojej szansy w stójce i to tam ma oczywiście największe szanse na zwycięstwo. Jednak musimy pamiętać, że Kijańczuk to zawodnik, który jest na początku swojej drogi w MMA i cały czas się rozwija i może zaskoczyć w każdej płaszczyźnie. Ale czy to wystarczy na starego lisa, jakim niewątpliwie jest jego rywal? Marcin Wójcik, w mojej opinii, cały czas jest czołowym zawodnikiem w tej kategorii wagowej w Polsce. Wielokrotnie udowadniał, że jest niezwykle przekrojowym zawodnikiem w każdej płaszczyźnie. „The Giant” jest na tyle sprytnym i inteligentnym zawodnikiem, że nie będzie ryzykował walki w stójce i bardzo szybko poszuka obalenia, gdzie będzie potrafił świetnie skontrolować swojego rywala. Z każdą minutą siły będą opuszczać Kijańczuka, co wykorzysta Wójcik. Mój typ: Marcin Wójcik przez poddanie w 2 rundzie.
Typujący Kijańczuka: Paulina, Adam
Typujący Wójcika: Mariusz, Kamil Z., Michał, Bartosz, Olimpia, Kamil P., Filip, Grzegorz

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Kijańczuk: 1.92
Wójcik: 1.80

Szymon Dusza vs Kacper Koziorzębski

Filip: Szymon Dusza kroczy w stronę mistrzowskie pasa organizacji FEN w kategorii półśredniej. Przed walką o tytuł czeka go jednak jeszcze jedna walka. Na drodze stanie mu Kacper Koziorzębski, który może się pochwalić serią 3 zwycięstw z rzędu. Debiutujące w organizacji FEN reprezentant Rio Grappling Wrocław wygrał w swojej zawodowej karierze 5 walk, ale żaden z tych przeciwników nie był na poziomie Duszy. Gdy trafiał na mocniejsze nazwiska, takie jak Niedzielski czy Mazur, to przegrywał. „Lutador” jak wiemy dysponuje świetna stójką i formą, która ostatnio cały czas rośnie. Niesiony zwycięstwem nad Kamilem Gniadkiem fantastycznym nokautem kroczy po mistrzowski pas FEN. Wielu obserwatorów oczekuje, że Dusza dosyć szybko poradzi sobie z rywalem i ciekaw jestem, jak taka presja wpłynie na niego. Jednak patrząc na umiejętności, formę i gabaryty, bo Dusza jest solidnym półśrednim, to stwierdzam, że walka zakończy się przed czasem. Mój typ: Szymon Dusza przez TKO w 2 rundzie.
Typujący Duszę: Mariusz, Kamil Z., Paulina, Michał, Bartosz, Olimpia, Kamil P., Filip, Adam, Grzegorz
Typujący Koziorzębskiego:

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Dusza: 1.22
Koziorzębski: 3.91

Marcin Sianos vs Adam Pałasz

Adam: Waga ciężka co do zasady będzie najtrudniejsza do typowania. Waga, w której często po jednym ciosie gaśnie światło, pytanie, kto ten decydujący cios zada? Marcin Sianos ma niesamowitą parę w łapie – wszystkie swoje wygrane pojedynki kończył ciosami w pierwszych rundach, ale walczy w kratkę, ze zmiennym szczęściem, czego najlepszym dowodem jest bilans 4-4 (2-2 w FEN). Nie spodziewajmy się w tym pojedynku wyszukanych game planów i ostrożnej kalkulacji – Adam Pałasz też swoich rywali nigdy nie wypuścił do trzeciej rundy (4-0). Trzeba powiedzieć jednak jasno – Sianos to największe sportowe wyzwanie w karierze Pałasza, doświadczenie na pewno nie będzie po stronie Adama. Nowa, studyjna forma gali, jak miałbym zgadywać, może zagrać na korzyść Pałasza, który nie będzie czuł takiej presji w klatce przy okazji ogromnego eventu. Dla Adama to życiowa szansa i wie, jak bardzo może podskoczyć w rankingach dzięki tak mocnej wygranej, ta walka trochę określi, jego miejsce w szeregach królewskiej dywizji. Co do presji i stawki pojedynku – Sianos też wie o co walczy. Chce być pretendentem do pasa, pracuje z psychologiem nad mentalną stroną przygotowania, to też mogą być jego atuty. Warunki fizycznego wydają się lekko po stronie Sianosa, dodatkowo zaplecze bokserskie, Pałasz spróbuje postawić naprzeciwko dobrą pracę na nogach, szybkość, a być może poszuka zaskoczeń w parterze (pokazał, że potrafi poddawać). Co do zasady jednak obaj zawodnicy to solidni stójkowicze, ale z każdą minutą przy swoich gabarytach będą mocno tracić tlen, więc powinni szybko ruszyć na siebie i od razu poszukać pierwszego celnego ciosu. To jeden z trzech pojedynków, które zostały przepisane z pierwotnej karty walk na Lublin, więc należy oczekiwać, że zawodnicy dobrze się rozgryźli i wiedzą o sobie wszystko. Wymieniam trochę argumentów z pogranicza sportu i psychologii, ale w kategorii, gdzie potrafi zdecydować pojedynczy cios i przy tak równym zestawieniu, chyba muszę po to sięgnąć. To będzie dobry, ale krótki pojedynek. Pałasz na pewno nie będzie tutaj totalnym underdogiem i przekornie postawię na niego. Skończenie też raczej w kontrze do ogólnych prognoz, więc bierzcie na to poprawkę, kreśląc kupony. Mój typ: Pałasz, poddanie w pierwszej rundzie.
Typujący Sianosa: Paulina, Michał, Bartosz, Olimpia, Kamil P., Filip
Typujący Pałasza: Mariusz, Kamil Z., Adam, Grzegorz

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Sianos: 2.16
Pałasz: 1.62

 Łukasz Charzewski vs Kacper Formela

Mariusz: Jedna z najtrudniejszych walk do wytypowania ze względu na ciągle rosnący poziom obu zawodników. Największą zmienną jest niestety aspekt, na który nikt nie miał wpływu, czyli trudy przygotowań w warunkach kwarantanny. My nie mamy też pełnej wiedzy, jak panowie ten czas spędzili, a także od kiedy wiedzą o walce. Z pewnością cięższych rywali miał zawodnik z Pomorza, ale ostatnie walki toczył w kratkę. „Harry” nie tylko kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, ale także myślami jest już przy walce o pas, której z resztą chciał na tej gali. Ze względu na umiejętności zapaśnicze i parterowe obu Panów, jest duża szansa, że ta walka potoczy się w stójce. Osobiście wydaje mi się, że Łukasz nie będzie potwierdzał tego starego „porzekadła” i na początku pierwszej rundy pójdzie po obalenie, ponieważ z góry potrafi skutecznie kontrolować rywali i w tej płaszczyźnie ugra dla siebie dwie z trzech rund. Mój typ: Łukasz Charzewski, decyzja.
Typujący Charzewskiego: Mariusz, Michał, Olimpia, Kamil P., Filip, Adam, Grzegorz
Typujący Formelę: Kamil Z., Paulina, Bartosz

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Charzewski: 1.65
Formela: 2.13

Dominik Zadora vs Piotr Sokół

Filip: Jedna walka w formule K-1, ale za to, na jakim poziomie. Powracający po utracie pasa i kontuzji Dominik Zadora przywita w organizacji FEN Piotra Sokoła. Faworytem tego starcia jest „Japoński Drwal”, który jest bardziej doświadczony i mierzył się lepszymi rywalami. Nie jest tajemnicą, że Zadora piekielnie mocno kopie i zapewne to jest jego największa broń. Z kolei Sokół jest dobrze technicznie ułożonym zawodnikiem i będzie bazował na swoich bokserskich atakach. Dominik Zadora wraca podrażniony po utracie pasa i po porażce, na którą nie miał wpływu ze względu na kontuzję, która przydarzyła mu się w trakcie walki. Wydaje mi się, że umiejętności sportowe plus determinacja, aby odzyskać mistrzowski tytuł sprawią, że „Japoński Drwal” wyjdzie zwycięsko z tego starcia. Mój typ na ten pojedynek: Dominik Zadora przez TKO.
Typujący Zadorę: Mariusz, Kamil Z., Paulina, Michał, Bartosz, Olimpia, Kamil P., Filip, Adam, Grzegorz
Typujący Sokół:

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Zadora: 1.26
Sokół: 3.48

Anita Bekus vs Sylwia Firlej

Olimpia: To będzie szansa na rewanż dla Sylwii Firlej, która już mierzyła się z Anitą Bekus podczas amatorskiej kariery. Wtedy zawodniczka z Olsztyna przegrała na punkty. Jej walka z Bekus będzie zarazem debiutem na poziomie zawodowym MMA. Ostatni raz Sylwia walczyła w 2018. Natomiast Anita Bekus ma o wiele okazalszą karierę amatorską (6 wygranych walk) i nieźle jej idzie także jako zawodowczyni. Zdołała już pokonać Hannę Gujwan, a w debiucie w FEN znokautowała od razu na początku pierwszej rundy Kamilę Porczyk. Gorzej jej poszła walka z Eweliną Woźniak. To będzie jej druga walka w FEN i raczej nie zanosi się na to, aby przegrała. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że Firlej będzie chciała wykorzystać dwie szanse: na rewanż oraz na pokazanie się z dobrej strony w organizacji. Mimo wszystko faworytką jest Bekus i zapewne zdoła wygrać przez decyzję.
Typujący Bekus: Mariusz, Kamil Z., Paulina, Michał, Bartosz, Olimpia, Kamil P., Filip, Adam, Grzegorz
Typujący Firlej:

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Bekus: 1.35
Firlej: 2.99

Jeśli chcesz obstawić pojedynki gali FEN 28, zajrzyj koniecznie TUTAJ lub kliknij w banner poniżej.