Mocne starcie dwóch stójkowiczów planuje organizacja UFC na jedną z czerwcowych gal. Jak poinformował na Twitterze dziennikarz ESPN, Brett Okamoto, trwają prace nad dopięciem walki między nieobliczalnym Chan Sung Jungiem i nieugiętym Danem Ige.

Zobacz także: Sprzęt dla zawodowców WarHouse – wykorzystaj rabat!

Wedle doniesień ESPN, 19 czerwca fani zobaczą ciekawy pojedynek w wadze piórkowej. Chan Sung Jung (16-6) zmierzy się z Danem Ige (15-3), a starcie to będzie równocześnie walką wieczoru tego wydarzenia. Okamoto potwierdza, że kontrakty na walkę zostały podpisane. Jedyne, czego jeszcze nie wiadomo, to miejsce, w którym odbędzie się gala.

„Korean Zombie” musiał pogodzić się w październiku ubiegłego roku z przerwaniem jego pewnego marszu po walkę o pas. Sprawcą tego niepowodzenia był nie kto inny, jak Brian Ortega, który wypunktował Chan Sung Junga na dystansie pięciu rund. Wcześniej wszystko wskazywało na to, że Koreańczyk dostanie się w końcu do ścisłej czołówki wagi piórkowej, zwłaszcza po dominujących wygranych przed czasem odniesionych nad Renato Moicano i Frankiem Edgarem.

Najbliższy rywal „Zombiego”, Dan Ige, sam wyszedł z inicjatywą walki właśnie z tym zawodnikiem, tuż po wygranej odniesionej na gali UFC 13 marca. Jego imponujący występ, zakończony nokautem na Gavinie Tuckerze w zaledwie 22 sekundy, spowodował, że „50K” zarobił także (nomen omen) dodatkowe 50 tysięcy dolarów bonusu.

Tymczasem w ścisłym topie dywizji piórkowej czeka nas inna gratka: jak ogłoszono, mistrz Alexander Volkanovski i pierwszy pretendent – Brian Ortega – poprowadzą zbliżający się sezon programu The Ultimate Fighter, którego ukoronowaniem będzie również walka samych trenerów.

źródło: ESPN