Trwają prace nad zestawieniem doświadczonego Brazylijczyka – Demiana Mai z Belalem Muhammadem. Według dziennikarza ESPN, Bretta Okamoto, zawodnicy przystali już na warunki umowy. Pojedynek ten miałby uświetnić czerwcową galę UFC 263. 

„Ze źródeł, Demian Maia oraz Belal Muhammad zgodzili się na walkę na UFC 263, 12 czerwca.”

Demian Maia (28-10) występuje pod sztandarem UFC nieprzerwanie od 2007 roku. W tym czasie zdążył stoczyć wiele zapadających w pamięć bitew. Po raz ostatni widziany był w oktagonie, w marcu minionego roku, gdy podjął rękawice z późniejszym pretendentem do pasa – Gilbertem Burnsem (19-4). 43-latek nie był w stanie wystarczająco mocno przeciwstawić się swojemu rodakowi, przegrywając już w pierwszej odsłonie pojedynku. Porażka ta przerwała jego wcześniejszą serię trzech triumfów, w ramach której pokonywał kolejno Lymana Gooda (21-6), Anthony’ego Rocco Martina (17-6), a także Bena Askrena (19-2).

Zobacz także: Ciryl Gane vs. Alexander Volkov main eventem jednej z czerwcowych gal UFC

Belal Muhammad zaś legitymuje się profesjonalnym rekordem 18-3. Swoje ostatnie starcie stoczył w marcu bieżącego roku, kiedy to niedługo przed galą wszedł do starcia z Leonem Edwardsem (18-3) na zastępstwo za Khamzata Chimaeva (9-0). W wyniku faulu „Rocky’ego”, walka ta zakończyła się statusem nieodbytej.

Źródło: Twitter/Brett Okamoto