Krzysztof Jotko chce walczyć z Ianem Heinischem lub z Derekiem Brunsonem

166
źródło: inthecage.pl

Już prawie pół roku nie widzieliśmy w klatce UFC naszego rodaka Krzysztofa Jotko (21-4). Polak na twitterze zapowiedział swój kolejny pojedynek. Ponadto napisał, że teraz chciałby się zmierzyć z Ianem Heinischem (11-3) lub z Derekiem Brunsonem (20-7).

„2020 rok to sezon polowań. Ian Heinisch, Derek Brunson lepiej się ukryjcie zanim dostaniecie kopnięcie na twarz. Wybierzcie kto chce być pierwszy.”

Polak swoją przygodę z Ultimate Fighting Championship rozpoczął na UFC FN 33, gdzie zwyciężył na punkty z Bruno Santosem (18-3-1). Aktualnie posiada passę dwóch zwycięstw z rzędu. W swoim poprzednim boju wypunktował  Marca-Andre Barriaulta (11-4).

„The Hurricane”  obecnie posiada fatalną serię dwóch przegranych w ciągu. Mimo to dalej pozostaje solidnym zawodnikiem w kategorii do 84 kilogramów. W ostatnim występie na UFC245 został wypunktowany przez Omariego Akhmedova (20-4-1).

Derek Brunson od lat toczy walki z najlepszymi zawodnikami w wadze średniej. W 2019 powrócił na ścieżkę zwycięstw zaliczając dwie cenne wygrane. Na UFC 241 pokonał przez decyzję wspomnianego Iana Heinischa.

źródło: Twitter, Krzysztof Jotko