KSW 52 – typowanie redakcyjne. Na kogo warto postawić na eFortuna.pl?

215
Grafika: Marek Romanowski

Arena Gliwice już gotowa na wielką imprezę, zamykającą klamrą ten rok w KSW. Podczas gali KSW 52 zobaczymy w okrągłej klatce znakomitych sportowców, świetne zestawienia i emocje, które tak kochają fani MMA. Przed Wami nasze typowanie wszystkich walk z karty oraz kursy bukmacherskie od naszego oficjalnego partnera, Fortuny!

Mamed Khalidov vs Scott Askham

Filip: W walce wieczoru gali KSW 52 zobaczymy starcie powracającego z emerytury Mameda Khalidova z będącym ostatnio na fali mistrzem kategorii średniej – Scottem Askhamem. Wielką niewiadomą będzie forma, jaką do klatki wniesie Khalidov, bo Brytyjczyk na pewno będzie bazował na swojej stójce i piekielnie mocnych kopnięciach, o których w KSW przekonali się już Michał Materla czy Marcin Wójcik. Jednak zawodnik z Olsztyna zawsze bazuje na dużej pracy nóg i nie będzie stał w miejscu, czekając na kopnięcia Askhama. Wydaje mi się, że Mamed będzie unikał mocnych wymian i przynajmniej na początku walki postara się dynamicznie pracować na nogach i co jakiś czas trafiać jednym bądź dwoma ciosami. Askham będzie miał tego świadomość i postara się zamykać Khalidova na siatce, aby tam ustrzelić go swoim firmowym kopnięciem na wątrobę, jednak Mamed zapewne w takiej sytuacji poszuka klinczu lub obalenia, a w parterze jego zasób technik jest niesamowicie bogaty. I choć Askham nigdy nie przegrał przez poddanie, to wydaje się, że Khalidov może być tym pierwszym, który może dopisac mu taką porażkę do rekordu. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że w rewanżowej walce z Materlą – Askham pokazał, że jego defensywa w parterze też jest niczego sobie. Mistrz kategorii średniej jest również niewygodny ze względu na pozycję, w której walczy i to może sprawić dużo kłopotów Mamedowi. Askham będzie chciał ubić Khalidova, a ten ostatni raz przez TKO/KO przegrał w swojej pierwszej zawodowej walce. I tutaj nasuwa mi się teoria, że jeśli zawodnik z Olsztyna nie da rady poddać Askhama w parterze i walka będzie trwała na pełnym dystansie, to wtedy szanse Brytyjczyka będą rosły z każdą minutą walki. Ale jeśli Mamed rzeczywiście oczyścił swoją głowę i jest dobrze przygotowany, to wydaje mi się, że zdoła pokonać Askhama właśnie przez poddanie. Mój typ na walkę: Khalidov przez poddanie w drugiej rundzie.
Typujący Khalidova: Filip, Martyna, Bartosz,
Typujący: Askhama: Olimpia, Grzegorz, Marek,

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Kalidov: 2.03
Askham: 1.7

Damian Janikowski vs Szymon Kołecki

Tomasz: Pojedynek Szymona Kołeckiego z Damianem Janikowskim zapowiada się bardzo emocjonująco. Obaj panowie to świetni sportowcy i medaliści igrzysk olimpijskich. Zacznijmy od Szymona Kołeckiego. W swoim ostatnim pojedynku pokonał on Mariusza Pudzianowskiego i według mnie jest to bardzo istotna wygrana. W tamtym pojedynku zaprezentował się wyśmienicie i niczym nie odstawał od „Pudziana”. Z kolei Damian Janikowski podczas swojej ostatniej walki dość szybko rozprawił się z Tonym Gilesem i zakończył negatywną passę dwóch porażek z rzędu. Nie będzie to dla nikogo zaskoczeniem, że Szymon Kołecki będzie miał w tym pojednyku dużą przewagę siłową nad swoim przeciwnikiem. Czy to wystarczy aby obronić się przed obaleniami Damiana? To jest pytanie, na które poznamy odpowiedż już w tę sobotę, choć moim zdaniem Kołecki gładko poradzi sobie ze stylem Janikowskiego. W walce z Pudzianowskim nie dał się obalić i tym razem powinno być tak samo. Nie ujmuję nic Damianowi, jednak uważam, że będzie on miał niemały kłopot z obaleniem i kontrolowaniem Szymona w parterze. Biorąc te wszystkie aspekty walki pod uwagę moim typem na ten pojedynek jest Szymon Kołecki, wygrana przez KO/TKO. Damian pokazał, że można go dość łatwo zranić w stójce, więc ktoś z taką siłą ciosu jak Kołecki będzie w stanie to wykorzystać. Typ: Szymon Kołecki KO/TKO.
Typujący Janikowskiego: Filip,
Typujący Kołeckiego: Tomasz, Olimpia, Martyna, Grzegorz, Bartosz, Marek,

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Janikowski: 2.03
Kołecki: 1.7

Salahdine Parnasse vs Ivan Buchinger

Grzegorz: Salahdine Parnasse – niesamowicie utalentowany, perspektywiczny Francuz i co najważniejsze – bardzo młody. Z każdą walką prezentuje coraz większe umiejętności i można śmiało przyznać, że i teraz przyjedzie lepszy. Nie widać po nim żadnej presji, w klatce porusza się lekko niczym motyl, potrafi doskonale kontrować, jest niesamowicie szybki. Ostatnio również udowodnił, że to nie tylko doskonały stójkowicz, ale przekrojowy zawodnik z bardzo dobrymi zapasami i parterem. Natomiast… staje przed największym w karierze wyzwaniem w postaci Ivana Buchingera. Pretendent ma zdecydowanie większe doświadczenie, jest przede wszystkim niebywałym parterowcem. Potrafi założyć dosłownie każdą technikę, gdy tylko walka trafi do parteru to „Buki” ma w głowie co najmniej 3 techniki, które w aktualnej pozycji jest w stanie założyć rywalowi. Jedynym jego mankamentem jest niezbyt mocna szczęka. Gdy przegrywał, to głównie przez nokauty. Nie znaczy to oczywiście, że ma słabą stójkę, nic bardziej mylnego, natomiast w tej płaszczyźnie prym powinien wieść mistrz. Jeśli walka trafi do parteru, kto wie jak potoczy się pojedynek, lecz w tej płaszczyźnie, szanse zawodnika ze Słowacji mocno wzrosną. Parnasse jednak jest bardzo inteligentnym zawodnikiem i – jeśli nie popełni żadnego błędu to nawet będąc w parterze, nie da się poddać. Plan na pojedynek dla Francuza jest prosty – utrzymywać walkę na nogach i korzystać ze swojego sprytu, fantazji oraz szybkości w wyprowadzaniu ciosów, kontr i kopnięć. Mimo, że od dawna nikogo nie znokautował (nie licząc TKO w parterze z Szymańskim) – jest w stanie zafundować kolejną porażkę w ten właśnie sposób Ivanowi. Buchinger natomiast powinien dążyć do parteru, gdyż mimo niezłej stójki, nie będzie miał zbyt wielu procent szans na zwycięstwo w tej płaszczyźnie.
Dystans 5 rund również przemawia na korzyść Francuza, choć nie miał jeszcze okazji się bić przez 25 minut, to kondycyjnie zdaje się prezentować nieco lepiej od Buchingera. Mało prawdopodobna jest jednak decyzja w tym starciu, w końcowych, mistrzowskich rundach, młody zawodnik znokautuje lub ubije pretendenta, tym samym – Parnasse po raz pierwszy obroni posiadany od kwietnia pas. Typ: Salahdine Parnasse przez (T)KO, 4 rd.
Typujący Parnasse: Grzegorz, Olimpia, Filip, Grzegorz, Bartosz,
Typujący Buchingera: Martyna, Marek,

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Parnasse: 1.8
Buchinger: 1.9

Grzegorz Szulakowski vs Shamil Musaev

Michał: Lekceważyłem Rosjanina przed ostatnią walką i bardzo się zdziwiłem. Hubert Szymajda nie miał żadnych argumentów na zapasy i parter Musaeva. „Szuli” tymczasem to inny typ zawodnika. Polak umie bardzo dobrze walczyć z pleców i może stanowić zagrożenie w tej płaszczyźnie. Szulakowski w walce z Mateuszem Gamrotem pokazał że jego stójka mocno ewoluowała, myślę że śmiało może mierzyć się na pięści z Rosjaninem. Jest to naprawdę bliska walka, myślę że górą będą jednak zapasy Musaeva, który będzie łapać nimi punkty u sędziów. Jeśli walka skończy się przed czasem, wygra Szulakowski. Uważam jednak, że zobaczymy pełen dystans, na którym lepszy będzie Shamil Musaev.
Typujący Szulakowskiego: Martyna, Bartosz,
Typujący Musaeva: Michał, Olimpia, Filip, Grzegorz, Marek,

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Szulakowski: 1.45
Musaev: 2.55

Karolina Owczarz vs Aleksandra Rola

Bartosz: Bez wątpienia będzie to jeden z najbardziej oczekiwanych pojedynków na tej gali. Obie zawodniczki nie szczędzą sobie uprzejmości przy każdej okazji. Z pewnością dużą faworytką w tej konfrontacji będzie Aleksandra Rola. Bierze to się głównie ze względu na jej bogatą amatorską, co z pewnością może dać jej pewność prowadzenia tego boju według własnych zasad. Jest ona również zawodniczką, która potrafi trzymać się swojej taktyki, co udowodniła podczas swojego ostatniego występu na KSW 50, gdzie pokonała przez TKO Catherine Costigan Jednak w mojej opinii nie będzie to taka łatwa walka dla reprezentantki klubu Berkut WCA Fight Team. Karolina Owczarz do tej pory stoczyła dwa wygrane pojedynki na galach KSW. Najpierw w błyskawiczny sposób poddała Paulinę Raszewską, a później wypunktowała w dobrym stylu Martę Chojnoską, która weszła na zastępstwo właśnie za Olę Rolę. Moim zdaniem Karolina w drugim swoim boju pokazała postęp, jeżeli chodzi o sposób prowadzenia walki. Myślę, że będzie w stanie zagrozić swojej rywalce w klinczu przy siatce próbując sprowadzić ją do parteru. Jednak uważam, że jeżeli Ola nie da się sprowokować i będzie prowadziła ten pojedynek spokojnie punktując, to ona wyjdzie z tego boju zwycięsko. Typ: Aleksandra rola przez decyzję.
Typujący Owczarz: Martyna,
Typujący Rolę: Bartosz, Olimpia, Filip, Grzegorz, Marek,

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Owczarz: 2.41
Rola: 1.5

Artur Sowiński  vs Vinicius Bohrer

Michał: Wracający po ciężkim nokaucie z rąk Soldica Brazylijczyk zadebiutuje w kategorii lekkiej KSW. Przywita go Artur Sowiński, który przegrał ostatnio z aktualnym mistrzem, Normanem Parke. Jeśli „Kornik” chce się liczyć w czubie kategorii lekkiej musi ten pojedynek wygrać. Nie sądzę że zobaczymy jakiekolwiek skończenie w tym pojedynku, uważam że będzie to bezpieczna walka Sowińskiego w której zdominuje rywala i pewnie wygra. Kornik decyzja.
Typujący Sowińskiego: Michał, Olimpia, Filip, Martyna, Grzegorz, Bartosz,
Typujący Bohrera: Marek,

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Sowiński: 1.4
Bohrer: 2.73

Michał Michalski vs Albert Odzimkowski

Michał: O Michale Michalskim można powiedzieć że to taki Justin Gaethje KSW. Zawodnik, który czy wygrywa czy przegrywa, daje niesamowite show. Naprzeciw niego stanie równie niebezpieczny i mocny rywal w postaci Alberta Odzimkowskiego. Śmiało można powiedzieć że obaj nie mierzyli się z tak dobrymi rywalami. Faworytem pojedynku jest „Złoty”, jednak w jego karierze jest kilka porażek, porażek w których mam wrażenie że presja odegrała sporą rolę. Czy Albert poradzi sobie z debiutem i oczekiwaniami fanów? Odnoszę wrażenie, że skoro to Albert jest faworytem, to musi wygrać, a Michał tylko może. Dlatego też postawie na Michalskieg, który poprzedni bój w okrągłej klatce wygrał. Na pewno pomoże mu to w poukładaniu głowy przed wejściem do klatki z Albertem. Mój typ: Michalski decyzja.
Typujący Michalskiego: Michał, Martyna, Grzegorz,
Typujący Odzimkowskiego: Olimpia, Filip, Bartosz,

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Michalski: 1.96
Odzimkowski: 1.75

Maciej Kazieczko vs Michael Dubois

Gabriela: Mimo, że Maciej Kazieczko ma dużo mniejszy rekord od Michaela Duboisa, to właśnie ręka Polaka już w tę sobotę powędruje do góry. Kazieczko powraca po udanym występie na KSW 47, podczas gdy Dubois przegrał w swoim debiucie dla polskiej organizacji. Poza tym styl Szwajcara to jedna wielka przepychanka, podczas gdy Polak reprezentuje o wiele lepszą technikę i solidną stójkę. Dlatego też to Kazieczko zwycięży przez TKO/KO w drugiej rundzie.
Typujący Kazieczkę: Gabriela, Olimpia, Filip, Grzegorz, Bartosz,
Typujący Duboisa: Martyna, Marek,

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Kazieczko: 1.43
Dubois: 2.62

Michał Włodarek vs Srđan Marović

Marek: Popularny niegdyś „Komar”, czyli Michał Włodarek, wraca po trzech latach do klatki, do tego po dwóch porażkach. Jego forma i dyspozycja stoją pod wielkim znakiem zapytania – ile dziś zostało z tego kiedyś eksplozywnego i całkiem mocnego zawodnika? Z kolei jego rywal Marović, walczył już w tym roku i ma same zwycięstwa na koncie, tyle że walczy dosłownie raz na rok. Do tego jego byli rywale, nie są z najwyższej półki, delikatnie mówiąc. Ciężko zatem coś powiedzieć więcej o pojedynku zawodników, którzy tak rzadko walczą. Myślę jednak, że Michał nie wracałby po takim czasie bez dobrej motywacji i co ważniejsze – bez formy, zatem obstawiam, że zwycięży w tym pojedynku. Być może nawet przed czasem. Michał Włodarek, TKO.
Typujący Włodarka: Marek, Olimpia, Filip, Martyna, Grzegorz, Bartosz,
Typujący Marovica:

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Włodarek: 1.5
Marovic: 2.41

Jeśli chcesz obstawić tę lub inne gale MMA, zajrzyj koniecznie TUTAJ lub kliknij w banner poniżej.