Kto zgarnie pas zwakowany przez Roberto Soldica? Czy będzie to faworyzowany Adrian Bartosiński? A może jednak jego rywal, Artur Szczepaniak? Typujemy main event gali KSW 81 oraz wszystkie pozostałe pojedynki tej karty.

Zgarnij BONUS od Fortuny dla fanów MMA: 3x zakład bez ryzyka na start!

Adrian Bartosiński vs. Artur Szczepaniak

Grzegorz: Niepokonany Adrian Bartosiński otrzymał upragnioną szansę walki o pas mistrzowski KSW. Jego rywalem będzie perspektywiczny zawodnik w osobie Artura Szczepaniaka.
Bartosiński to przekrojowy zawodnik, który potrafi zarówno bić się w stójce, gdzie lokuje mocne ciosy na szczękach przeciwników, jak i w parterze – dysponując dobrymi zapasami ofensywnymi, agresywnym stylem walki i dobrą kontrolą. Piętą Achillesową „Bartosa” wydają się jednak być defensywne zapasy, które nieco zostały obnażone w jego debiucie dla największej polskiej organizacji. Nie wiemy dotychczas natomiast na jakim są aktualnie poziomie, gdyż od wspomnianej potyczki minęło mnóstwo czasu, a żaden z późniejszych oponentów Bartosińskiego nie pokusił się o próbę przeniesienia walki do parteru. Jest to jednak uchylone okienko pozostawione dla Szczepaniaka, który w kryzysowych chwilach, szuka obaleń.
Szczepaniak także potrafi walczyć w obu płaszczyznach. Zaskoczył ostatnio szybkim nokautem na Brianie Hooiu, gdzie większość nie dawała mu zbyt wielkich szans na zwycięstwo. Polak mieszkający w Belgii miał poprzednio tendencje do przesypiania początków walk, przez co był łatwym celem dla ofensywnych strikerów. Sporo problemów sprawił mu Jivko Stoimenov, który mocno go podłączył, posyłając nawet na deski, jednak charakter wojownika i wola przetrwania pozwoliły mu ostatecznie zwyciężyć przed czasem. Uważam jednak, że Szczepaniak powinien za wszelką cenę próbować sprowadzeń w walce z Bartosińskim. Nie będzie bowiem miał z nim łatwo w stójce, choć Andrzej Grzebyk pokazał, że Adriana da się trafić.
Pomimo, że walka zakontraktowana została na dystansie pięciu rund, nie widzę żadnej możliwości, aby potrwała pełen mistrzowski dystans. Uważam, że Bartosiński mocno ruszy do przodu od początku walki, gdzie jego rywal będzie walczył głównie ze wstecznego, co będzie wodą na młyn dla agresywnego zawodnika trenującego w łódzkim Octopusie. W razie problemów, Szczepaniak zejdzie po nogi, jednak nie sądzę, aby był w stanie zrobić tam większą krzywdę swojemu rywalowi. Może oczywiście uzyskać sprowadzenie, lecz nie widzę możliwości poddania ani tym bardziej ubicia Bartosińskiego ciosami. Myślę, że prędzej czy później, „Bartos” znokautuje swojego przeciwnika i założy pas mistrzowski na biodra. Nie skreślam jednak całkowicie Artura, gdyż już raz mnie mocno zaskoczył w walce ze wspomnianym Holendrem, natomiast tu, dróg do wygrania ma zdecydowanie mniej, gdyż Adrian wydaje się być w naprawdę bardzo dobrej formie oraz dysponuje ogromnymi umiejętnościami w każdej płaszczyźnie. Mój typ: Adrian Bartosiński przez (T)KO w 2. rundzie.

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Bartosiński: 1.23
Szczepaniak: 4.17

Tomasz Sarara vs. Errol Zimmerman

Michał: Ta walka może być albo świetna, albo uboga. Z jednej strony mamy niezwykle utytułowanego i znanego szerszej publiczności Errola Zimmermana, który lata świetności ma za sobą – z drugiej zaś, Tomasza Sararę, który dalej jest groźny dla swoich rywali. Nie za bardzo chciałem przypominać sobie ostatnią potyczkę Errola. Wygrana z Marcinem Różalskim nie należała do najlepszych walk, jakie widziałem. Co prawda to Polak prezentował się miernie, ale Zimmerman także nie błyszczał. Sarara z kolei, dał wyniszczającą wojne z Arkiem Wrzoskiem, mając go z resztą na widelcu. Koniec końców poległ, jednak była to zdecydowanie lepsza dyspozycja niż ta, którą pokazał Errol. Zimmerman to holenderska szkoła K1 oparta na kopnięciach, kolanach. Holender będzie walczyć w dystansie, przeskakując z nogi na nogę jak to robił w K1. Sarara powinien użyć zapasów, co prawda nie są one najwyższych lotów, jednak z pewnością będzie lepszy w tej płaszczyźnie od rywala. Atutem Polaka powinien być także boks oraz kondycja. Mimo że Sarara wygląda na zmęczonego, potrafi te pojedynki ciągnąć. Mój typ: Tomasz Sarara decyzją.

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Sarara: 1.33
Zimmerman: 3.32

Igor Michaliszyn vs. Krystian Bielski

Grzegorz: Igor Michaliszyn to jeden z moich ulubionych zawodników, który moim zdaniem, ma papiery na naprawdę dużą karierę, niestety, trapią go różne kontuzje, przez co nie jest w stanie zachować ciągłości startów. Krystian Bielski przebojem wdarł się do świadomości kibiców, bardzo udanie debiutując w organizacji KSW, podejmując w zastępstwie walkę z faworyzowanym Ionem Surdu. Bielski pokazał, że jest naprawdę niebezpiecznym stójkowiczem, ze świetnie poukładanym boksem i niezłym bakiem z paliwem.
Umiejętności bez wątpienia będą po stronie Michaliszyna, który dysponuje mocnym uderzeniem, ale także sprawnie kontruje ciosy rywali, dysponuje bardzo bogatym arsenałem technik w stójce – zarówno kopnięć, jak i ciosów. Sprawnie składa kombinacje, jest celny w wyprowadzanych uderzeniach, a gdy trzeba, potrafi także toczyć walkę parterową. Te argumenty zdecydowanie przemawiają za nim w tym starciu, należy jednak pamiętać, że będzie miał naprzeciwko siebie bardzo twardego i nieustannie prącego do przodu rywala.
Przejdźmy zatem płynnie do Bielskiego. Krystian wiele walk wygrywał mieszaniem ciosów na głowę jak i na korpus. Starszy z zawodników nieustannie wywiera presję, co może stanowić problem dla jego oponentów. Bielski nieczęsto korzysta z kopnięć, swoją grę opierając głównie na doskonałym boksie. Znakomicie czuje dystans, nie boi wdawać się w wymiany ze swoimi rywalami, jest przy tym nie tylko widowiskowy, ale również skuteczny. Mam jednak wrażenie, że czasami jest dość podatny na kontry. Pokazał to choćby Kamil Oniszczuk, czy właśnie Adrian Bartosiński, którego także ujrzymy na tej gali. Bielskiego bez wątpienia da się znokautować, jednak trzeba mieć do tego wystarczające umiejętności oraz dobrą okazję. Nie można go jednak lekceważyć, bo – jak wspomniałem wyżej – jest niebywale niebezpieczny, gdyż bije bardzo mocno i nie daje rywalom ani chwili oddechu.
Podsumowując, uważam, że pomimo, iż Bielski zanotuje kilka dobrych akcji w tej walce, nie wystarczy to do wygranej. Michaliszyn bowiem sprawnie porusza się na nogach, przepuszcza uderzenia i potrafi przede wszystkim, w tempo skontrować ciosy rywala. Dlatego, prędzej czy później, obstawiam, że jedna z tych kontr dosięgnie szczęki Bielskiego i pośle go na deski, a tam, waleczny zawodnik zostanie skończony ciosami w parterze. Mój typ: Igor Michaliszyn przez (T)KO w 1. rundzie.

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Michaliszyn: 1.40
Bielski: 2.96

Werlleson Martins vs. Patryk Surdyn

Fabian: Do istotnego starcia dla układu sił w dywizji koguciej dojdzie na KSW 81. Gwarantujący duże emocje Werlleson Martins stanie w szranki z odbijającym się po trudnym początku w organizacji Patrykiem Surdynem. Brazylijczyk to bardzo solidne wzmocnienie dywizji koguciej. Już w debiucie będąc zastępstwem za Jojuę sprawił bardzo duże kłopoty ówczesnemu mistrzowi Sebastianowi Przybyszowi.
Dysponujący bardzo dobrymi warunkami fizycznymi Martins to głównie stójkowicz. Korzysta z długich nóg do wyprowadzania wielu kopnięć na różnych wysokościach, z naciskiem na rozbijające low-kicki. Nie boi się wdawać w mocne wymiany na pięści i mimo niepewnej odporności sam potrafi bardzo mocno wstrząsnąć rywalem co pokazał chociażby w starciu z Przybyszem lub mocno rozbijając twarz Pawła Polityły. Ma konkretne szlify BJJ, bo niemal cały pojedynek przeciwstawiał się próbom zapaśniczym „Polskiego Orła” sam nawet kontrując i spędzając całą rundę za plecami Polaka grożąc duszeniem i rzucając ciosy. Lubi walczyć ze wstecznego, szukając mocnych kontr sierpami będąc niemal na siatce. Dociskany do siatki sprawnie ucieka i rzuca mocarne bomby przy rozerwaniu.
Patryk Surdyn po dwóch bardzo trudnych testach dostał dwóch słabszych rywali i odbudował się, obecnie legitymując się bilansem 2-2 w KSW. Swoich ostatnich rywali tłamsi zapaśniczo. Elektrycznie pracuje rękami w stójce starając się skupić uwagę przeciwnika na zagrożeniu bokserskim po czym frontalnie idzie po nogę lub dwie albo wyczekuje przechwycenia by wywrócić z klamry. Sprawnie kontroluje, lecz w ostatnich rundach agresja nieco spada. Szachuje pozycjami i po dobrze wystrzeliwuje prawym po obniżeniu pozycji i markowaniu lewym ciosem.
Mimo ostatniej dobrej formy Surdyna uważam, że przeskok jakościowy rywali jest naprawdę spory i przewaga gabarytów Brazylijczyka, jego znacznie większa aktywność nawet gdy jest w tarapatach oraz ciężkie ręce i kondycja nie dadzą się zajechać momentami dość czytelnym próbom Surdyna. Patryk oczywiście może ugniatać pod siatką lub wywracać, ale mam wątpliwości czy będzie w stanie łatwo skontrolować Martinsa. Na nogach widzę sporą przewagę Werllesona. Mój typ: Werlleson Martins decyzją.

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Martins: 1.45
Surdyn: 2.76

Karolina Owczarz vs. Adrianna Kreft

Michał: Dziwią mnie trochę kursy bukmacherskie faworyzujące Owczarz. Walka ta nie powinna mieć jednoznacznej faworytki. Z jednej strony mamy Karolinę Owczarz, która jeśli dobrze wchodzi w walkę, wygrywa. Z drugiej strony – Ada Kreft, która jest mocno niewygodna, dopasowująca się do przeciwniczki i „uprzykrzająca jej życie”. Karolina nie lubi wchodzić w wymiany, nie lubi przyjmować ciosów, natomiast jeśli obali i skontroluje, bardzo ciężko wyjść spod niej. Kret z kolei potrafi atuty przeciwniczki wykluczać. Zawodniczka z Pomorza będzie większa i wydaje się, że sporo silniejsza. Myślę, że Owczarz od początku będzie chciała narzucić swój styl, próbując zrobić to, w czym jest najlepsza: obalać i kontrolować. Może natomiast spotkać się ze ścianą, zwłaszcza siłową. Myślę, że możemy zobaczyć trzy rundy „pasjonującego” klinczu. Mój typ: Kreft decyzją.

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Owczarz: 1.55
Kreft: 2.45

Marcin Krakowiak vs. Henry Fadipe

Grzegorz: Krakowiak, poddanie, 2 runda

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Krakowiak: 1.55
Fadipe: 2.45

Kamil Gawryjołek vs. Olegs Jemeljanovs

Michał: Gawryjołek TKO, 1 runda

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Gawryjołek: 1.28
Jemeljanovs: 3.68

Sofiia Bagishvili vs. Maria Silva

Grzegorz: Silva, poddanie, 3 runda

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Bagidhvili: 3.32
Silva: 1.33

Filip Stawowy vs. Marek Samociuk

Michał: Stawowy decyzją

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Stawowy: 2.05
Samociuk: 1.77

Jonatan Kujawa vs. Josef Stummer

Michał: Stummer decyzją

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Kujawa: 2.15
Stummer: 1.70

Jeśli chcesz obstawić pojedynki zbliżającej się gali KSW 80 lub innych wydarzeń MMA, zajrzyj koniecznie TUTAJ lub kliknij w banner poniżej.