Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że mistrz organizacji LFL w wadze średniej i zawodnik KSW – Tom Breese, wyzwał do walki Jarosława Lecha, który dzierży pas w tej samej organizacji, lecz w wyższej kategorii. Organizacja bardzo szybko dopięła formalności.

Tak szybkiego obrotu spraw chyba nikt się nie spodziewał. Dwa dni temu Tom Breese (16-4, LFL 2-0) za pomocą mediów społecznościowych rzucił wyzwanie w stronę mistrza kategorii półciężkiej – Jarosława Lecha (10-7, LFL 1-0), a dziś organizacja oficjalnie potwierdziła zestawienie.

Dla Anglika będzie to szansa na zdobycie pasa w drugiej kategorii wagowej, natomiast dla Polaka, pierwsza obrona mistrzowskiego pasa, który wywalczył piątego lutego bieżącego roku, pokonując jednogłośną decyzją Yannicka Bahatiego.

Gala odbędzie się 9 lipca w holenderskim Amsterdamie na hali Gashouder, która po raz pierwszy będzie gościła wydarzenie MMA. Pojemność obiektu wynosi 2000 miejsc. Na karcie ma się znaleźć aż 19 walk, co czyni ją największym wydarzenie spod szyldu Levels Fight League. Karta przedwstępna zaplanowana jest na godzinę 16:00, wstępna na 17:00, a karta główna ma wystartować o 19:00. Transmisja odbędzie się na platformie ViaPlay.

ZOBACZ WIĘCEJ: Tom Breese ma na oku walkę z Jarosławem Lechem

Źródło: Instagram / Informacja prasowa