Gala XTB KSW EPIC zbliża się wielkimi krokami. 24 lutego kibice będą świadkami niezwykłego wydarzenia, którego kulminacją będzie pojedynek dwóch sportowych legend. Tomasz Adamek zmierzy się w pojedynku bokserskim z Mamedem Chalidowem. W serialu dokumentalnym zatytułowanym CHALIDOW VS. ADAMEK. KSW EPIC STORY widzowie otrzymują wyjątkową okazję, by zajrzeć za kulisy przygotowań obu mistrzów i doświadczyć wielu wzruszających momentów, które zapierają dech w piersiach.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Pierwszą część serialu można już oglądać w serwisie CANAL+ online. Premiera drugiego odcinka serialu CHALIDOW VS. ADAMEK. KSW EPIC STORY już w piątek 23 lutego o 17:00 w CANAL+ SPORT i CANAL+ SPORT 5 oraz w serwisie streamingowym CANAL+ online.

Wchodzę do innego świata, do świata boksu i czuję ten dreszczyk. On jest przyjemny. Jestem „underdogiem” i całe bokserskie środowisko to powtarza, a mnie to nakręca. Ja nie wchodzę w wymiany, ja inaczej się ruszam i mam swój styl. Zastanawiam się, czy on będzie Tomkowi pasował. Jestem najlepszy w MMA i mam teraz szansę zmierzyć się z nim w boksie. Ja się tym jaram!

powiedział Mamed Chalidow.

W drugim epizodzie produkcji kibice będą mogli zobaczyć kulisy spotkań z kibicami oraz treningu pokazowego, który w całości można obejrzeć na kanale YouTube CANAL+ SPORT. Obaj zawodnicy oraz eksperci podzielą się wiedzą o sportach walki, o tym co decyduje o zwycięstwie oraz innych tajnikach. Poruszona zostanie również tematyka wsparcia przez kibiców oraz ich wpływu na całą dyscyplinę. Ważnym fragmentem będą również rozmowy dotyczące wiary i tego jak istotną częścią osobowości obu mistrzów ona jest. Tomasz Adamek oraz Mamed Chalidow opowiedzą o trudnych sytuacjach, z którymi musieli mierzyć się w trakcie swoich karier i jaką rolę odegrała w nich wiara.

Sporty walki mają w sobie magię, tam jest taka głębia. Tylko do tego potrzebna jest odwaga, żeby tam wejść. Aby dotknąć tego rdzenia, który boli. Natomiast jeśli człowiek wejdzie bardzo głęboko, z wielką świadomością i wiarą. Ma szansę przejść niesamowitą przemianę, bo to jest jak poznawanie siebie od podszewki. Mega magiczny proces.

mówi Iwona Guzowska, mistrzyni Europy i świata w kick-boxingu i w boksie zawodowym.

Dodatkowo widzowie będą mogli obejrzeć również unikalne ujęcia, które przedstawiają m.in. rozmowę Mameda Chalidowa z Darią Albers, która jest trenerką przygotowania mentalnego ikony polskiego MMA. Przepytuje ona zawodnika z planu na walkę oraz podkreśla rolę regulacji emocji oraz systemu nerwowego. Ciekawym fragmentem będzie również historyczne spojrzenie na podobne walki, w których mierzyli się mistrzowie z różnych dyscyplin. Wybitni sportowcy oraz eksperci przypominają losy potyczek McGregora z Mayweatherem czy Ngannou z Tysonem Furym. Przedstawione zostaną różnice między MMA, a boksem. W jaki sposób zadaje się ciosy? Jak broni się przed atakami rywali? O tym wszystkim widzowie dowiedzą się z drugiego odcinka serialu CHALIDOW VS ADAMEK. KSW EPIC STORY. Premiera już w piątek 23 lutego o 17:00 w CANAL+ SPORT i CANAL+ SPORT 5 oraz w serwisie streamingowym CANAL+ online. Tego samego dnia pierwszy odcinek serialu zostanie udostępniony na kanale YouTube CANAL+ SPORT.

Dzisiaj można opowiadać wiele, kto i jakie ma atuty. Natomiast tak naprawdę pierwszy gong, pierwsza runda zweryfikuje to, gdzie jesteś, jak zaczniesz, co będziesz robić. Wiem, że muszę być bardzo szybki, bo walka jest krótka. Tu zwycięży głowa i to, kto będzie inteligentniejszy w ringu. Uważam, że to będzie fantastyczna walka!

dodaje Tomasz Adamek.

Zobacz także: Q&A i ceremonia ważenia przed KSW EPIC [WIDEO]

Informacja prasowa