Już jutro obejrzymy walkę, której zestawienie niegdyś graniczyło z absurdem i sportową fanaberią dwóch różnych środowisk. Mamed Khalidov zmierzy się z Tomaszem Adamkiem. 

Pojedynek odbędzie się w formule bokserskiej na dystansie 6 rund. Mankamentem korzystnym dla byłego mistrza KSW jest miejsce rywalizacji – klatka. „Góral” wcześniej toczył boje jedynie w ringu.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Zarówno eksperci, jak i fani mają problem z wytypowaniem zwycięzcy. Czołowy polski zawodnik MMA – Mateusz Gamrot wskazał, czyja ręka powędruje do góry:

W tej walce stawiam na Mameda. Z tego względu, że będzie szybszy, będzie zwinniejszy, będzie bardziej ruchliwy, no i reprezentuje MMA.

stwierdził.

Adamek zdobywał mistrzostwo świata w kategorii półciężkiej i junior ciężkiej. Posiadał pasy federacji WBC, IBF i IBO. W królewskiej dywizji jego ambicje sportowe zastopował Witalij Kliczko. Khalidov od 2004 walczy w MMA. Zdobywał tytuł wagi półciężkiej i średniej.

https://kswepic.tv/#/ref/inthecage

Podczas KSW Epic poza konfrontacją dwóch światów mistrzów, ujrzymy m. in. turniej, który wyłoni nowego czempiona w kategorii długo zdominowanej przez Tomasza Narkuna.

źródło, fot.: instagram / KSW MMA